رئیس صندوق رفاه دانشجویان: وام عتبات عالیات دانشجویان به هفت میلیون ریال افزایش یافت

۱۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۰ کد : ۱۱۴۵۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۰
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وام عتبات عالیات دانشجویان به هفت میلیون ریال افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،مهندس ذوالفقار یزدان مهر در حاشیه بازدید از دانشگاه کاشان اظهار دا...
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وام عتبات عالیات دانشجویان به هفت میلیون ریال افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،مهندس ذوالفقار یزدان مهر در حاشیه بازدید از دانشگاه کاشان اظهار داشت: در سال های گذشته به هر دانشجو مبلغ سه میلیون ریال وام عتبات پرداخت می شد که این مبلغ به هفت میلیون ریال برای اعزام دانشجویان به سفر عتبات عالیات در سال 95 افزایش یافته است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین از افزایش پرداخت وام به دانشجویان دکترا و دانشجویان پژوهش محور خبر داد و افزود: بر اساس تاکید وزیرعلوم به دانشجویان دکترایی که سال گذشته آزمون جامع را گذرانده بودند مبلغ پنج میلیون ریال و به دانشجویان پژوهش محور مبلغ شش میلیون ریال وام پرداخت می شد و با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال آینده به هر دانشجوی دکترا مبلغ شش میلیون ریال  و به دانشجویان پژوهش محور مبلغ هفت میلیون ریال وام ماهانه پرداخت می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تقویت منابع مالی صندوق با جذب اعتبارات عمومی، افزایش درآمد اختصاصی صندوق با فعالیت های اقتصادی متناسب با ماموریت‌های آموزش عالی و بهره گیری از ظرفیت نهادها و بنیادهای خیریه و خیرین آموزش عالی را از دیگر برنامه های مهم صندوق بیان کرد.
مهندس یزدان مهر خاطر نشان کرد: پرداخت وام های صندوق کارآفرینی امید نیز در راستای اشتغال و کارآفرینی بزودی عملیاتی می‌شود
وی در پایان سخنان خود ، از دانشگاه کاشان به عنوان دانشگاهی پیشگام و کارآفرین در بین دانشگاه های کشور یاد کرد .