رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور: هدف صندوق حمایت از پژوهشگران، تبدیل علم به ثروت است

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۱۴۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۹
دکترنصرت اله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور درجمع اساتید و دانشجویان دانشگاه زنجان حضور یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترضرغام با بیان آمار اعضای هیئت علمی دردانشگاه های ک...
دکترنصرت اله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور درجمع اساتید و دانشجویان دانشگاه زنجان حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترضرغام با بیان آمار اعضای هیئت علمی دردانشگاه های کشور گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران به همه پژوهشگران کشور تعلق دارد و درهمین راستا و به جهت معرفی صندوق به پژوهشگران، سفر به استان ها صورت می گیرد.
وی با اشاره به مقالات چاپ شده درمجلات معتبر دنیا و کتاب های منتشر شده، افزود: هدف صندوق حمایت از پژوهشگران، تبدیل علم به ثروت است و از آنجایی که نفت و سایر منابع طبیعی نمی تواند به اندازه نیروی انسانی ثروت آفرین باشد کشور نیازمند پژوهشگرانی است که با دانش و تولیدات دانش بنیان موجب تولید ثروت شوند و با صادر کردن آن درآمد حاصل را به کشور بازگردانند.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: لازم است نقاط مثبت را شناخته و توسعه دهیم و کمبودها را رفع کنیم.
دکترضرغام با اشاره به رشد کمی دانشگاه ها گفت: هدف برنامه ریزی های علمی کشور، تبدیل ایران به کشور نمونه و الگو در تمام زمینه هاست، لذا توجه به رشد کیفی در کنار رشد کمی ضروری است و با توجه به استعدادها و ساختارهای خوب موجود درکشور، با اعمال آموزش بر پایه پژوهش و ترسیم فرآیندهای درست، دانشجویان می توانند نیازهای کارشناسی را تأمین کنند.
وی همچنین دراین نشست از اعطای گرنت یک ساله پژوهش به افراد دارای شرایط و توانمندی های تعیین شده خبر داد.