رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام: 37 کشور برای عضویت در شبکه زنان دانشمند جهان اعلام آمادگی کردند

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۴ کد : ۱۱۴۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۸
<div dir="None">دکتر طیبه ماهرو زاده رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام گفت: 37 کشور اسلامی با فرستادن نماینده برای عضویت در این شبکه اعلام آمادگی کردند.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ماهرو زاده در آیین جشن م</div> ...
دکتر طیبه ماهرو زاده رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام گفت: 37 کشور اسلامی با فرستادن نماینده برای عضویت در این شبکه اعلام آمادگی کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ماهرو زاده در آیین جشن میلاد کوثر در دانشگاه سمنان با بیان اینکه این شبکه درسال 2008 در تهران تاسیس شد، گفت: طرح ایجاد این شبکه درسال 1384 با هدف گسترش علم و فناوری ارائه شد.
وی با اشاره به اینکه هیئت امنای این شبکه از 9 کشور اسلامی هستند، افزود: بیشتر اعضای هیئت امنای این شبکه ازکشورهای آفریقایی، آسیایی و عرب زبان هستند.
دکترماهروزاده با بیان اینکه شبکه زنان دانشمند جهان اسلام شبکه شناخته شده ای است، گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از زنان دانشمند جهان اسلام، افزایش سطح تعلیم و تربیت زنان در جهان اسلام، تشویق و توانمندسازی زنان مسلمان در علوم و فناوری، معرفی دستاوردهای زنان و انتشار آثار علمی و پژوهشی انان ازجمله مهمترین اهداف شکل گیری این شبکه است.
وی درادامه گفت: این شبکه هم اکنون 800 عضو از کشورهای مختلف هندوستان، کشورهای عربی، آمریکا، اروپا و کانادا دارد.
رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام با بیان اینکه آقایان هم می توانند عضو این شبکه شوند، گفت: دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد به بالا و به تازگی دانشجویان کارشناسی که دارای کار علمی برجسته ای باشند می توانند عضو این شبکه شوند.

( ۱ )