رئیس سازمان بهزیستی: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد پژوهش قرار دهند

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۸ کد : ۱۱۴۳۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۲
دکتر انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد پژوهش قرار دهند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک ...
رئیس سازمان بهزیستی: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد پژوهش قرار دهند
دکتر انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد پژوهش قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی + tapps برای بیماران کاشت حلزون شنوایی ساخت ایران اظهار داشت: ناشنوایی یک معلولیت پنهان است و بررسی نشان می‌دهد 2 الی 4 نفر از هر هزار تولد به مشکل ناشنوایی مبتلا هستند.
وی با تأکید بر اینکه باید پوشش غربالگری را در کشور افزایش دهیم تصریح کرد: از یک میلیون و 500 هزار تولد، یک میلیون و 76 هزار نفر غربالگری شدند و امسال تعهد کردیم این پوشش به بالای 90 درصد برسد.
رئیس سازمان بهزیستی ایران با اشاره به اینکه 50 درصد مشکلات ناشنوایی ناشی از اختلالات ژنتیکی است خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها این شیوع بیشتر است و نیازمندیم در این استان‌ها ژن‌های ایجاد این اختلالات را شناسایی کنیم و در این زمینه از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد بررسی قرار دهند.