رئیس سازمان امور دانشجویان: دانشجوی با نشاط، محیط دانشگاه را از خمودگی دور می کند‎

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۴ کد : ۱۱۴۳۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۲۲
دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: درحال برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای افزایش فعالیت دانشجویان دختر هستیم . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر صدیقی د...
دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: درحال برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای افزایش فعالیت دانشجویان دختر هستیم .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر صدیقی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با بیان اینکه توجه به ورزش دانشگاهی از برنامه‌های اصلی وزارت علوم است، اظهار داشت: دانشجوی بانشاط محیط دانشگاه را از خمودگی دور می‌کند و فضا را برای حرکت علمی نیز آماده خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: المپیادهای ورزشی دانشجویی موفق نخواهند شد مگر اینکه مسابقات درون دانشگاهی و منطقه‌ای دانشگاه‌ها جدی گرفته شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه خروجی المپیادهای ورزشی دانشجویی تیم‌های بین‌المللی دانشگاهی را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی با تمام توان و امکانات خود برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی فعالیت می‌کند تا بتواند عقب افتادگی سال‌های گذشته در این حوزه را جبران کند .
دکترصدیقی توسعه زیرساخت‌های ورزشی درون‌دانشگاهی و فضاهای خوابگاهی را از اهداف وزارت علوم برشمرد و گفت: افزایش سرانه ورزشی، تعامل بین بخشی با متولیان ورزش کشور، ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در حمایت از توسعه ورزش دانشگاهی و توجه جدی به ورزش دختران دانشجو از اهداف ما است.
گفتنی است دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر از ۱۷ تا ۲۵ مردادماه و المپیاد پسران ۲۹ مردادماه تا ۷ شهریورماه برگزار می‌شود  و در این رقابت‌ها ۱۷۵ دانشگاه وابسته به وزارت علوم حضور دارند و دو هزار دانشجوی دختر و ۲۳۰۰ دانشجوی پسر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند .