رئیس سازمان امور دانشجویان از تحصیل 63 هزار دانشجو ی ایثارگر در دانشگاههای وابسته به وزارت علوم خبر داد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۶ کد : ۱۱۴۲۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۶۵
معاون وزیر علوم و  رئیس سازمان امور دانشجویان با اعلام تحصیل 63 هزار دانشجو ی ایثارگر در دانشگاههای وزارت علوم گفت: تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر در  دوره تحصیلات تکمیلی  در حال  ...
رئیس سازمان امور دانشجویان از تحصیل 63 هزار دانشجو ی ایثارگر در دانشگاههای وابسته به وزارت علوم خبر داد
معاون وزیر علوم و  رئیس سازمان امور دانشجویان با اعلام تحصیل 63 هزار دانشجو ی ایثارگر در دانشگاههای وزارت علوم گفت: تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر در  دوره تحصیلات تکمیلی  در حال  افزایش است  و در آینده شاهد حضور قدرتمندتر  این عزیزان در عرصه های علم و پژوهش کشور خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی  در  یکصد و پنچاه و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگر ان که  به میزبانی وزارت علوم برگزارشد اظهار داشت:  خدمت رسانی به دانشجویان شاهد و ایثارگر  وظیفه ما است ولی باید این خدمت رسانی به شکل هدفمند ، در جای مناسب و عزتمندانه صورت بگیرد.
وی  گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر از توانمندی های علمی خوبی برخوردار هستند  و در سال جاری ، رتبه یک رشته ریاضی و فنی ،2 و 5  رشته علوم انسانی و  29 و 51 علوم تجربی از بین دانش آموزان شاهد و ایثارگر  بودند .
دکتر صدیقی با اشاره به تشکیل کمیته انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در سازمان دانشجویان گفت: در سال تحصیلی  گذشته 1000 دانشجوی شاهد و ایثارگر  از فرصت مهمانی یا نقل و انتقال استفاده کردند و  در شهریورماه سال جاری نیز این خدمات به  حدود 450 دانشجوی ایثارگر ارائه شد.
معاون وزیر علوم و  رئیس سازمان امور دانشجویان،  تشکیل کمیته سامان د هی و بهبود عملکرد استادان شاهد و ایثارگر، برگزاری المپیاد ورزشی ، برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی و ارزیابی دفاتر شاهد و ایثارگر دانشگاهها  را بخش دیگری از خدمات سازمان امور دانشجویان در حوزه  دانشجویان شاهد و  ایثارگر  نام برد.