رئیس سازمان امور دانشجویان : مقرری شش ماهه نخست دانشجویان بورسیه داخل به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

۲۸ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۰:۱۸ کد : ۱۱۴۲۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۴۴
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 18pt">معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان از ابلاغ مقرری شش ماهه نخست دانشجویان بورسیه داخل به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال 93 این دانشجویان مشکلی برای مقرری نخواهند داشت. </span></div> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 18pt"><span>  </span>به </span></div> ...
معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان از ابلاغ مقرری شش ماهه نخست دانشجویان بورسیه داخل به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال 93 این دانشجویان مشکلی برای مقرری نخواهند داشت.
  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی صدیقی با اشاره به اینکه ازآغازسال 92 تا کنون 53 نفر برای دوره دکتری به خارج از کشور اعزام شدند گفت :  28 هزار و 300 دانشجوی غیر ایرانی نیز  در دانشگا‌ه‌های کشور تحصیل می کنند  که 16 هزار دانشجوی غیر ایرانی در مجموعه دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مشغول تحصیل هستند .
وی با بیان اینکه از این تعداد 2270 دانشجوی بورسیه، 2000 دانشجوی شهریه پرداز و 11 هزار دانشجوی غیر ایرانی پذیرفته شده از طریق کنکور  هستند اظهار کرد: از این تعداد 550 بورسیه وابسته به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است .
 دکتر صدیقی  همچنین از برگزاری اردوهای نوروزی برای دانشجویان غیرایرانی خبر داد و تصریح کرد: این اردوها از 19 اسفندماه آغاز شده و آخرین اردو نیز دهم فروردین ماه به پایان می‌رسد.
 معاون وزیر علوم با بیان اینکه در سال جاری 32 هزار و 147 درخواست مهمانی و انتقال از طریق سامانه نقل و انتقالات دانشجویان ثبت شده است گفت: از این تعداد 64 درصد درخواست‌ها مورد موافقت مبدا قرار گرفت که 68 درصد از درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه مبدا در دانشگاه مقصد نیز پذیرفته شد بنابراین در مجموع 44 درصد کل تقاضاها پاسخ مثبت گرفتند.
دکتر صدیقی با بیان اینکه نقل و انتقالات برای سال 93 نیز از طریق سامانه انجام می‌شود اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند از ابتدای اردیبهشت تا پایان این ماه در سال 93 درخواست‌ نقل و انتقالات خود را با مراجعه به سامانه  ثبت کند.
رئیس سازمان  امور دانشجویان با بیان اینکه دانشگاه‌های مبدا از اول خردادماه تا 15 تیر درخواست‌های دانشجویان را بررسی می‌کنند گفت: درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه مبدا به دانشگاه‌های مقصد می‌رود که این دانشگاه‌ها نیز از 15 تیر تا پایان مرداد فرصت بررسی درخواست‌ها را دارند که نتایج نهایی اول شهریور ماه از طریق سامانه اعلام خواهد شد.
 دکتر صدیقی در خاتمه با بیان اینکه در حوزه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، یکی ازبرنامه ها استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینی است گفت: به دنبال هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان هستیم تا از این طریق امکان اشتغال دانشجویانی که سالهای آخر تحصیل خود را طی می‌کنند نماییم.