با تصویب شورای عالی عتف کارگروه بررسی طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری تشکیل می شود

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۹ کد : ۱۱۴۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۹۱
دبیر کل شورای عالی عتف گفت : بر اساس تصویب  شانزدهمین جلسه شورای عالی عتف ، تمامی طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری در کارگروهی که به ریاست وزیر علوم و عضویت شش تن از وزرا ، دو تن از معاونان رئیس ج...
 با تصویب شورای عالی عتف کارگروه بررسی طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری تشکیل می شود
دبیر کل شورای عالی عتف گفت : بر اساس تصویب  شانزدهمین جلسه شورای عالی عتف ، تمامی طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری در کارگروهی که به ریاست وزیر علوم و عضویت شش تن از وزرا ، دو تن از معاونان رئیس جمهور و سه دانشگاه بزرگ کشور تشکیل می شود مورد بررسی قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر وحید احمدی افزود: از میان 47 طرح کلان ملی پژوهش و فناوری تاکنون  برای16طرح به صورت رسمی و 9طرح  به صورت غیر رسمی  کارفرما و ذینفع اعلام شده که  مسئولیت تامین هزینه مالی طرح را قبول کرده اند .
وی با اعلام اینکه در بودجه سال 93تنها 42میلیارد تومان برای طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری اختصاص یافته است اظهار داشت: از دولت درخواست کرده ایم در صورت ارائه متتم بودجه به مجلس شورای اسلامی  ردیفی را نیز برای اجرای این طرح ها و حوزه پژوهش و فناوری اختصاص دهد.
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس بند 116 قانون بودجه سال 1392 کشور کلیه دستگاه های اجرایی موظف بودند 1تا 3 درصد اعتبار خود را برای  انجام امور پژوهشی  و فناوری هزینه کنند گفت : 1914  دستگاه اجرایی مشمول این قانون بودند که 958دستگاه اجرایی از طریق سامانه سمات گزارش عملکرد خودرا ارائه کرده اند که این گزارش در شانزدهمین شورای عالی عتف ارائه شد و بر اساس تصویب این شورا ،کارگروهی برای بررسی این گزارش  تشکیل شده  و نتیجه بررسی آن به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه کارگروهی در شورای عتف  برای آمایش پژوهش و فناوری کشور تشکیل شده است گفت : در راستای توجه به پتانسیل های منطقه ای ،کریدورهای علم و فناوری در استان های کشور تشکیل می شود که تاکنون مقدمات ایجاد این کریدورها در استان های اصفهان ، تهران، خراسان رضوی، بوشهر و یزد آماده شده است.
دبیر کل شورای عالی عتف  با اشاره به دهمین سال تشکیل شورای عالی عتف  اظهار داشت : به همین مناسبت جشنی با حضور اعضای کمیسیون های تخصصی این شورا و نمایندگان استانی آن در شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.