رئیس سازمان امور دانشجویان : ظرفیت صندلی های خالی دانشگاه‌ها با دانشجویان خارجی‌ پر می‌شود

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۷ کد : ۱۱۴۱۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۰۱
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت:سعی می کنیم ظرفیت صندلی های خالی دانشگاه ها از دانشجویان خارجی و منطقه‌ای پر شود تا از ظرفیت‌هایشان استفاده کنیم. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتب...
رئیس سازمان امور دانشجویان : ظرفیت صندلی های خالی دانشگاه‌ها با دانشجویان خارجی‌ پر می‌شود
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت:سعی می کنیم ظرفیت صندلی های خالی دانشگاه ها از دانشجویان خارجی و منطقه‌ای پر شود تا از ظرفیت‌هایشان استفاده کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی صدیقی در پنجاه و پنجمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها، اظهار داشت: در ماه‌های اخیر گسترش نسبی جذب دانشجویان خارجی به شکل بورس و غیر بورس را داشتیم و افق خوبی در کشوردر این خصوص باز شده است .
وی با بیان اینکه 115 نفر نیز به صورت اعزام بورسیه به خارج خواهیم داشت ، گفت: در بخش آیین‌نامه‌های داخلی نیز اصلاحاتی انجام شده ، مثلا وام دانشجویان دکترا عملیاتی شده وامیدواریم ظرف چند روز آینده پرداخت‌ها برای دانشگاه‌هایی که لیست متقاضیان را فرستاده‌اند انجام شود.
وی ادامه داد: همچنین آزمون و پذیرش دانشجویان بورسیه جدید نیزکه شامل رتبه‌های اول تا چهارم آزمون دکترای کشور هستند و صلاحیت علمی دارند  ، به خوبی انجام شد .
دکترصدیقی در بخش دیگری از سخنان خود ، به تحرک در حوزه ورزش و فعالیت دانشجویان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از المپیاد نیم سال اول ، فعالیت منطقه‌ای و داخل دانشگاهی آغاز می‌شود و همچنین اردیبهشت سال آینده بحث المپیاد ورزش‌های همگانی درون دانشگاه انجام خواهد شد.
وی با تاکید بر بحث دفتر مشاوره بیان کرد: طرح انتظارات متقابل دانشجویان و دانشگاهیان تدوین شده و همچنین دو واحد اختیاری مهارت‌های زندگی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و باید مقدمات اجرایی آن فراهم شود.
وی با اشاره به نقل و انتقالات دانشجویان شاهد ادامه داد: سعی کردیم این نقل و انتقالات هدفمند انجام شود به طوری که ممکن است درخواست و انتقالی به نفع او نباشد. بویژه زمانی که او به دانشگاه بالاتری می‌آید و احتمال افت تحصیلی وجود دارد.
دکترصدیقی با بیان اینکه آیین‌نامه تسهیلات دانشجویان شاهد و ایثارگر آماده شده است ، گفت: این آیین‌نامه ظرف چند روز آینده به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.
وی با اشاره به محدودیت‌های اعتباری سال آینده تصریح کرد: در این خصوص بویژه در بحث تغذیه کمبودهایی در اعتبارات وجود دارد و باید تلاش کنیم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرده و صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصارف را مد نظر قرار دهیم.
 وی همچنین با تاکید بر اهمیت شوراهای صنفی در دانشگاه ها ادامه داد: این شوراها به عنوان پل ارتباطی میان مسئولان و دانشجویان می‌توانند نقش مفیدی ارائه کنند و نباید از اهمیت آن‌ها غافل شد.