رئیس سازمان امور دانشجویان : روز جهانی ورزش دانشگاهی از سال آینده در همه دانشگاه ها برگزار می شود

۳۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۱۴۱۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۳
دکتر مجتبی صدیفی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: طی سال های اخیر ورزش دانشگاهی بیش از هر زمان دیگری موردتوجه قرار گرفته و در همین راستا از سال آینده روز جهانی ورزش دانشگاهی در همه دا...
رئیس سازمان امور دانشجویان : روز جهانی ورزش دانشگاهی از سال آینده در همه دانشگاه ها برگزار می شود
دکتر مجتبی صدیفی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: طی سال های اخیر ورزش دانشگاهی بیش از هر زمان دیگری موردتوجه قرار گرفته و در همین راستا از سال آینده روز جهانی ورزش دانشگاهی در همه دانشگاه های کشور گرامی داشته می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر صدیقی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی در سخنانی اظهار داشت : روزجهانی ورزش دانشگاهی امسال در تقویم جهانی ثبت شده است و این بهانه خوبی بود تا بحث ورزش دانشگاهی در کشور بیش ازپیش مورد توجه قرار گیرد .
رئیس سازمان امور دانشجویان خاطر نشان کرد : ورزش دانشگاهی در سال های اخیر به عنوان دومین رویداد مهم ورزشی جهان که قشر وسیعی از افراد هر کشور را تحت پوشش قرار می دهد، نه فقط در ایران که در همه کشورها مورد توجه مسئولان ورزشی و دانشگاهی قرار گرفته است.
دکترصدیقی افزود: آثار توجه به ورزش دانشگاهی در ایران حضور موفقیت آمیز کشورمان در بیست و هشتمین یونیورسیاد دانشجویان جهان در کره جنوبی بود که توانستیم با تعداد محدودی از ورزشکاران دانشجو در مقایسه با سایر کشورها جایگاه نهم جهان را کسب کنیم .
وی شرکت دانشجویان در رقابت های بین المللی رشته های مختلف ورزشی را زمینه ای برای توسعه ارتباط و تبادل اندیشه در فضای علمی و دانشگاهی عنوان کرد و گفت : علاوه بر افزایش سطح سلامت در میان دانشجویان ، حضور در رقابت های بین المللی نه تنها موجب توسعه صلح و دوستی به مردمان کشورهای مختلف می شود بلکه زمینه مناسبی برای برقراری ارتباط بیشتر دانشجویان در فضای علمی و دانشگاهی خواهد بود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه در خصوص سرانه فضای ورزشی دانشگاه ها گفت: مقیاس دانشجویی ما در دانشگاه ها ۶۰۰تا ۶۵۰ هزار دانشجوی روزانه است که میزان سرانه فضای ورزشی برای این ورزشکاران یک متر مربع است که امیدواریم این فضای ورزشی تا پایان برنامه ششم توسعه به یک و نیم متر مربع افزایش یابد.
معاون وزیر علوم همچنین به موضوع کم تحرکی در میان دانشجویان به دلیل سبک زندگی و توسعه فضاهای مجازی اشاره کرد و گفت: مسئله کم تحرکی موضوع قابل توجهی برای قشر تاثیر گذار دانشگاهی محسوب می شود و بر همین اساس سعی داریم تا با راه اندازی اتاق تندرستی در خوابگاه های سراسر کشور به تجهیزات و امکانات ورزشی بهانه ای برای کم تحرکی و بی توجه به ورزش در میان دانشجویان باقی نگذاریم .
وی ادامه داد: خوشبختانه فضای ورزشی مناسبی در دانشگاه های کشور وجود دارد و با تجهیز خوابگاه ها در سال های آینده شاهد ارتقای سطح سلامت در میان قشر دانشجو و دانشگاهی باشیم .
دکترصدیقی حضور در برنامه پیاده روی مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی را نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به مشغله زیاد و گرفتاری های مختلف روزمره فرصت کمتری برای پرداختن به ورزش فراهم می شود و لذا از پیاده روی به این بهانه راضی هستم.
وی همچنین توسعه ورزش دانشجویی را عامل مهمی در ارتقای سطح سلامت در جامعه تاثیر گذار کشور عنوان کرد و گفت: افزایش سلامت دانشجویان موجب سلامت ذهن و فکر آنان و توانمندی بیشتر دانشجویان در حوزه های علمی نیز خواهد شد.
گفتنی است نخستین مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با حضور معاونان و مسئولان وزارتخانه های علوم ، تحقیقات وفناوری و ورزش و جوانان با انجام پیاده روی در دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکترسعد الله نصیری قیداری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ، دکترغلامرضا شعبانی بهار و دکترمهرزاد حمیدی معاونان توسعه ورزش همگانی وفرهنگی ، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان حضور داشتند.