رئیس سازمان امور دانشجویان : به کسب عنوان تک رقمی در یونیورسیاد دانشجویان امیدواریم

۲۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۱ کد : ۱۱۴۱۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۶۰
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه نتایج ایران در بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان یک افتخار محسوب می‌شود، گفت: به کسب عنوان تک رقمی در این مسابقات امیدواریم.به ...
رئیس سازمان امور دانشجویان : به کسب عنوان تک رقمی در یونیورسیاد دانشجویان امیدواریم
 معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه نتایج ایران در بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان یک افتخار محسوب می‌شود، گفت: به کسب عنوان تک رقمی در این مسابقات امیدواریم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی صدیقی در خصوص دیدار با رئیس فدراسیون جهانی ورزشی‌های دانشگاهی (فیزو) با بیان مطلب فوق افزود: گالین معتقد بود که برای کسب کرسی‌های بین‌المللی از توانمندی بانوان ایرانی نیز استفاده شود. او همچنین بر ارتباط ورزش دانش آموزی و دانشگاهی تاکید کرد.
وی در خصوص عملکرد کاروان دانشجویان تا پایان روز دهم این رقابت ها تصریح کرد: عملکرد این دوره نسبت به تمام دوره‌هایی که در این رقابت‌ها حضور داشته‌ایم، کامل تر و چشمگیرتر بوده و به لحاظ تعداد و رنگ مدال توفیق بیشتری داشته است.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اظهار امیدواری از اینکه ایران بتواند این رقابت ها را با عنوان تک رقمی به پایان برساند، افزود: در این دوره از رقابت ها دختران عملکرد قدرتمندی داشتند و توانستند مدال‌های خوشرنگی برای ایران کسب کنند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد ورزشکاران و رشته‌هایی که ایران در آن در حضور داشته است نسبت به بسیاری از کشورها کمتر بوده است، خاطرنشان کرد: با این شرایط ما توانستیم تا اینجای کار جایگاه خوبی در جدول توزیع مدال‌ها و در بین کشورهای اسلامی بهترین جایگاه را در جدول داشته باشیم و یک افتخار برای قاره آسیا محسوب می‌شود. این درحالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکایی با کاروانی بزرگ تر در جایگاهی پایین تر از ایران قرار دارند.
دکتر صدیقی ادامه داد: در این دوره از پتانسیل و همکاری وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی استفاده کردیم. می‌دانید دانشگاه‌ها امکانات محدودی دارند و حضور ما در بخش حرفه‌ای طولانی نیست و لازم بود تا از تجربیات فدراسیون‌ها استفاده کنیم. 
وی اضافه کرد: وزارت علوم مایل است فعالیت‌های ورزشی خود را در عرصه‌های بین‌المللی افزایش دهد زیرا هر مدالی که به دست می‌آید، هم انگیزه بین ورزشکاران و دانشجویان ایجاد می‌شود و هم یک افتخار ملی برای کشور است.
رئیس سازمان امور دانشجویلن همچنین یادآور شد: فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی فعالیت‌های ورزشی دانشجویان را پوشش می‌دهد و تنها مرجع رسمی در این بخش است ما در این کاروان مجموعه ای از دانشجویان وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی و پیام نور را در اختیار داریم. وزارت بهداشت در این اعزام ورزشکاری ندارد اما در حیطه برنامه های ما قرار داشت.
وی در خصوص اهدای جوایز به دانشجویان مدال آور تصریح کرد: پس از پایان یونیورسیاد در تهران مراسم تقدیری برگزار می‌کنیم و جوایز ورزشکاران پرداخت می‌شود.