رئیس دانشگاه هرمزگان : ارتقای کیفیت و مهارت افزایی در آموزش عالی باید جایگزین کمیت شود

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۶ کد : ۱۱۳۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۱
دکترعلی اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: دانشگاه هرمزگان تنها دانشگاه دولتی دراستان با ۴ هزار و ۶۸۰ دانشجو درسه مقطع کار‌شناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و با داشتن سه شعبه دربندرعباس، قشم و شهرستان می...
دکترعلی اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: دانشگاه هرمزگان تنها دانشگاه دولتی دراستان با ۴ هزار و ۶۸۰ دانشجو درسه مقطع کار‌شناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و با داشتن سه شعبه دربندرعباس، قشم و شهرستان میناب سهم بالایی در ارتقای تولید علم، آموزش و پژوهش دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شیخی دراین خصوص با تاکید بر لزوم مهارت افزایی در آموزش عالی، از کاهش کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها و عدم توجه به زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی انتقاد کرد و گفت: همگانی کردن آموزش عالی خدمتی بزرگ به جامعه است اما کیفیت نباید فدای کمیت شود، لذا توسعه زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی امری کاملا جدی است.
وی دراین خصوص به نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه هرمزگان به ازای هر ۲۲ دانشجو یک عضو هیئت علمی تمام وقت، دانشگاه آزاد به ازای ۱۲۳ دانشجو یک هیئت علمی تمام وقت و دانشگاه پیام نور نیز به ازای هر ۱۳۹ دانشجو یک عضو هیئت علمی تمام وقت در کل استان دارد.
رئیس دانشگاه هرمزگان دربخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در دوره‌ای شاهد افزایش کمی و بی‌رویه رشته‌ها بودیم، کیفی سازی و ارتقای استانداردهای زیرساختی و راه اندازی رشته‌های مورد نیاز صنایع را از نیازهای ضروری کشور و استان عنوان کرد.