رئیس دانشگاه مازندران: ورزش همگانی باید در دانشگاه‌های مازندران تقویت شود

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۰ کد : ۱۱۳۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۵
رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به اثرات موثر المپیادهای ورزشی در جسم و روح دانشجویان، گفت:ضروری است که ورزش همگانی در دانشگاه‌های مازندران تقویت شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ، دکتر فخرا...
رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به اثرات موثر المپیادهای ورزشی در جسم و روح دانشجویان، گفت:ضروری است که ورزش همگانی در دانشگاه‌های مازندران تقویت شود.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ، دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی در آیین افتتاحیه دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در مجتمع آموزشی و رفاهی دانشگاه مازندران، اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی موجب توسعه ورزش‌های همگانی و قهرمانی می‌شود.
وی افزود: دینداری، ولایت پذیری، علم، پشت کار، تخصص و برخورداری از جسم و روح سالم و پر نشاط اساس جامعه اسلامی سالم و شاداب است.
رئیس دانشگاه مازندران، تصریح کرد: حضور انسان‌های اندیشمند، پر تلاش و دیندار در جامعه سبب بروز، ظهور، حفظ و ترویج ارزش‌های اصیل اعتقادی و بنیادی یک جامعه و در نتیجه تعلیم و تربیت افرادی دیندار، معتقد و ارزشی می‌شود.
دکترآقمشهدی تاکید کرد: حفظ و صیانت از ارزش‌های اصیل اسلامی و ایرانی وظیفه همه آحاد جامعه بوده و جوانان ایرانی ثابت کرده که در عصر رسانه این هویت خلل ناپذیر را به مردم جهان معرفی کنند.
وی با بیان اینکه جوان ایرانی با تأسی از منش پهلوانی، تفکر پوریای ولی گونه بودن را پاس می‌دارد، گفت: در حقیقت برگزاری این المپیاد سبب تبلور منش و تفکر فرهنگ پهلوانی مردم دیار علویان شده است.
رئیس دانشگاه مازندران، با تاکید بر رعایت اصول پهلوان پروری، خاطرنشان کرد: جوان ایرانی بارها فعل می‌تواند را به بهترین نحو ممکن و در تمام عرصه‌های داخلی و خارجی ثابت و تثبیت کرده که جوان ایرانی هرگز اثیر فریب جلوه‌های غرب و شرق نمی‌شود.
دکترآقمشهدی، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون تربیت نوجوان و جوان ایرانی خلاق با توجه به سه اصل تعلیم، تهذیب و ورزش، گفت: جوان شایسته ایرانی در کنار این 3 اصل، همچون مرواریدی در جهان می درخشد.
وی از تمامی مدیران، مسئولان و دست‌اندرکاران در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این مسابقات قدردانی کرد.
نورافشانی، خواندن متن سوگندنامه توسط حاضران، حمل نمادین مشعل المپیاد و معرفی ورزشکاران و تیم‌های شرکت‌کننده از جمله برنامه‌های آئین افتتاحیه دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه مازندران بود.