رئیس دانشگاه گیلان از خیّرین خواست تا با کمک به این دانشگاه زمینه های توسعه استان گیلان را فراهم کنند

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۱ کد : ۱۱۳۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۵
دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان از خیّرین خواست تا با کمک به این دانشگاه زمینه های توسعه استان گیلان را فراهم کنند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررضی درمراسم افتتاح ساختمان کلاس ها که به همت دکت...
دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان از خیّرین خواست تا با کمک به این دانشگاه زمینه های توسعه استان گیلان را فراهم کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررضی درمراسم افتتاح ساختمان کلاس ها که به همت دکترمیرجعفر ابریشم چیان ساخته شده و باحضور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری مورد بهره برداری قرار گرفت، گفت: دانشگاه گیلان درسال جاری درچهلمین سال تأسیس خود، پس از بهره برداری ازمسجد دانشگاه گیلان، دو پروژه دیگر خودتحت عنوان سالن ورزشی فجر2 به مساحت 1430 متر مربع و ساختمان کلاس ها به مساحت 3200 متر مربع را رسما افتتاح می کند.
وی افزود: مجموع بناهای ساخته شده توسط دکترابریشم چیان در دانشگاه گیلان به 10500 متر می رسد و همچنین وی درصدد تأسیس بنیاد خیریه ای هست تا به حمایت مادی و معنوی از دانشجویان کم بضاعت و با استعداد بپردازند.
رئیس دانشگاه گیلان کمک برای رفع نیازهای این دانشگاه توسط خیّرین را یکی از ضروریاتی دانست که می تواند به توسعه علمی استان کمک کرده و استان گیلان را به قطب علمی کشور بدل سازد.
وی افزود: گروهی از خیرین در دهه های گذشته به کار خیر مدرسه سازی پرداخته اند و امروزه با نیازی که درمراکز آموزش عالی احساس می کنند به دانشگاه ها رو کرده اند تا کمبودهای تجهیزاتی، رفاهی و آموزشی دانشگاه ها را جبران کنند و فرصت های جدیدی ایجاد کنند تا دانشگاه ها در تولید علم و تربیت نیروی انسانی متخصص و گسترش فنّاوری با شتاب بیشتری حرکت کنند و تعداد بیشتری از داوطلبان مستعد به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دانشگاه ها راه پیدا کنند.