رئیس دانشگاه قم: در زمینه اقتصاد مقاومتی باید رهنمود های رهبری را نصب العین خود قرار دهیم

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۱۳۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۴
حجت الاسلام والمسلمین دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم گفت: زمانی می توانیم در خصوص اقتصاد مقاومتی سخن بگوییم که رهنمودهای رهبر انقلاب را در این زمینه نصب العین خود قراردهیم. به گزارش روابط عموم...
رئیس دانشگاه قم: در زمینه اقتصاد مقاومتی باید رهنمود های رهبری را نصب العین خود قرار دهیم
حجت الاسلام والمسلمین  دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم گفت: زمانی می توانیم در خصوص اقتصاد مقاومتی سخن بگوییم که رهنمودهای رهبر انقلاب را  در این زمینه نصب العین خود قراردهیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین دیرباز در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی و مطالبه گری اقتصاد مقاومتی که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، گفت: دانشگاه قم با همت آیت الله طاهری خرم آبادی و آیت الله مومن و ریاست آیت الله قاضی(ره) به عنوان مدرسه عالی تربیتی و قضایی تاسیس شد که در سال‌های بعد به عنوان دانشگاه جامع دولتی استان قم ارتقا پیدا کرد.
وی افزود: در حال حاضر این دانشگاه 6 دانشکده با 10 هزار دانشجو دارد که از ویژگی های مهم آن تفکیک دو بخش خواهران و برادران در حوزه آموزشی و اداری است.
رئیس دانشگاه قم تصریح کرد: تعداد بسیاری از دانشجویان با همین عنوان و با همین فرض دانشگاه را برگزیده اند و با تمامی این مشکلات که از نظر مالی با دانشگاه همراه بوده است یکی از بهترین دانشگاه های کشور از نظر علمی است.
وی خاطرنشان کرد: امروز در این همایش، وحدت حوزه و دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی تبیین و تشریح می شود؛ زمانی می توانیم در خصوص اقتصاد مقاومتی سخن بگوییم که به دو معیار توجه داشته باشیم؛ نخست اینکه مشاهده کنیم که رهبر انقلاب در مجموع چه رهنمودهایی ارایه کرده اند و آنها را نصب العین خود قراردهیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر دیرباز افزود: تبلور اطاعت از رهبری این است که در هر حوزه ای که کار می کنیم خود را با این بحث بسنجیم؛ نکته دوم این است که باید مقایسه ای انجام دهیم که ببینیم اگر این بحث اقتصاد مقاومتی ابلاغ نمی شد چه اتفاقی می افتاد و تفاوت روزهای پیش با امروز چیست؟
وی تصریح کرد: سلامت و امنیت بزرگترین نعماتی است که اکثر مردم از آن غافل هستند و اگر این دو نعمت در کشور وجود داشته باشد و قدرش را ندانیم، در آینده به این اشتباه خود پی می بریم.