رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ایجاد دوره کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای در کشور خبر داد

۲۴ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۷ کد : ۱۱۳۳۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۱۵
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر برای تعدادی از مشاغل جدید جامعه که به دانش تخصصی بیشتری نیاز دارند علاوه بر دوره های کاردانی موجود، دوره کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ا...
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ایجاد دوره کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای در کشور خبر داد
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر برای تعدادی از مشاغل جدید جامعه که به دانش تخصصی بیشتری نیاز دارند علاوه بر دوره های کاردانی موجود، دوره کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای در این دانشگاه تاسیس می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود شفیعی در مراسم پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت : این دانشگاه یک دانشگاه تقاضا محور است که دوره های آموزشی خودرا با توجه به بازار کار و در راستای تربیت نیروی متخصص برای مشاغل جامعه تربیت می کند و تاکنون نیز بیش از 70 درصد دانش آموختگان وارد بازار کار شده اند.
وی افزود: دانشگاه‌ها را می توان به سه نسل تقسیم بندی کرد  ، نسل اول دانشگاه‌های آموزشی  بودند که فعالیت آموزشی در انها غالب بود،  نسل دوم دانشگاه‌های با فعالیت آموزشی و پژوهشی هستند  و نسل سوم که دانشگاه‌های کارآفرین و مهارت‌محور هستند.
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت : این دانشگاه یک دانشگاه تقاضامحور است، و نیرویی را تربیت می کندکه کارآفرین باشند و بتواند با ایجاد یک کسب و کار نه تنها برای خود بلکه برای دیگران کار ایجاد کنند درحالی که در دانشگاه های دیگر حداکثر یک کار آموز تربیت می کنند.
وی افزود: هدف ما تربیت نیرو برای مشاغل جامعه است ولی مشکلی که وجود دارد این است که سازمان ها، دستگاه ها  و صنایع و صنوف ، نیازهای شغلی خودرا به ما اعلام نمی کنند تا بر اساس آنها دوره و رشته های جدید ایجاد کنیم.
دکتر شفیعی با اشاره به سابقه دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش بود و قبلا در قالب آموزشکده فعالیت می کرد ولی از زمانی که به وزارت علوم الحاق شده است سعی دارد خود را با ساختار دانشگاه های این وزارت تطبیق کند لذا تطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی وزارت علوم در هیئت امنای آن تصویب و به زودی اجرایی می شود.
رئیس دانشگاه فنی حرفه ای با اشاره به درخواست تغییر عنوان آموزشکده های موجود دانشگاه فنی و حرفه ای به دانشکده گفت: مطالبه دیگر ما اختصاص بودجه براساس سرانه دانشجویی است زیرا در غیر این صورت شاهد کسری بودجه این دانشگاه خواهیم بود.
دکتر شفیعی با اشاره به تجهیزات کارگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: تجهیزات ما قدیمی و مربوط به 50 سال قبل است و برای نوسازی آنها نیازمند حمایت جدی دولت هستیم.