رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ازجذب بیش از یک هزار عضو هیئت علمی در این دانشگاه خبرداد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۶ کد : ۱۱۳۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۱
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: بیش از هزار نفر به عضویت دانشگاه فنی و حرفه ای درمی آیند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشفیعی با اشاره به هرم هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ا...
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: بیش از هزار نفر به عضویت دانشگاه فنی و حرفه ای درمی آیند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشفیعی با اشاره به هرم هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای و جذب اعضای هیئت علمی جدید گفت: درسال ۹۱ برای جذب عضو هیئت علمی فراخوان داده شد که به دلایل مختلف بخشی از کارهای جذب باقی مانده بود که سال گذشته فرایند مربوط به جذب آن انجام شد.
وی افزود: در فراخوان جذب هیئت علمی شهریورماه نیز بیش از ۲ هزارنفر درسامانه جذب وزارت علوم برای انجام وظیفه درمراکز مختلف فنی و حرفه ای ثبت نام کردند که حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر از این افراد جذب هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای خواهند شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به فراخوان جذب هیئت علمی دربهمن ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: درفراخوان بهمن ماه نیز با توجه به محدودیت‌ها و کمبودهایی که در ردیف استخدام ها وجود داشت، با مساعدت هایی که صورت گرفت سهمیه ای برای جذب به دانشگاه اختصاص داده شد.
دکترشفیعی گفت: موضوع دیگری که از قبل باقی مانده بود، تبدیل کارشناس‌ها به هیئت علمی بود که حدود ۵۸ نفر از کارشناس‌های دانشگاه از قبل برنامه ریزی شده بود که به هیئت علمی تبدیل شوند.
وی ادامه داد: مهرماه سال گذشته پرونده این ۵۸ نفر به هیئت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای ارائه شد، با توجه به این مسئله که از این ها تعدادی کارشناس علوم انسانی بودند، سن تعدادی از آنها با ضوابط هم خوانی نداشت که تبدیل به هیئت علمی همه آنها مصوب نشد و بنابراین با پرونده ۲۶ نفر موافقت شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: پرونده این افراد را به دفتر جذب وزارت علوم ارسال کرده ایم که مراحل جذب آن آغاز شده است. وی افزود :دانشگاه فنی و حرفه ای به دنبال این است که به معنی واقعی هیئت علمی داشته باشد، چرا که یکی از عوامل پیشرفت دانشگاه، هیئت علمی است ولی باید طوری هیئت علمی دانشگاه را تربیت کنیم که کاربلد و مهارتی باشند.
وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر زمانی که دانشگاه فنی و حرفه ای از آموزش و پرورش جدا شد، کادر آموزشی ما عناوین هیئت علمی نداشت، عناوین آنها، مدرس، هنر آموز و دبیر بود. بنابراین طبق مصوبه ای که از هیئت امنا دریافت کردیم این افراد را به هیئت علمی تطبیق دادیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای درادامه گفت: براساس این مصوبه فوق لیسانس ها به مربی فنی و دکتری ها به استادیار فنی تبدیل می شوند که مراحل آن در وزارت علوم درحال طی شدن است.
وی افزود: هیئت امنای دانشگاه در فاز اول به مدرسان، هنرآموزان و دبیرانی اجازه تطبیق به هیئت علمی را داد که رشته آنها در دانشگاه فنی و حرفه ای موجود بود. برخی از افراد که حدود ۱۰۰ نفر هستند به دلیل اینکه ما رشته آنها را نداریم، باقی مانند که در فاز دوم بررسی می شوند.
دکترشفیعی گفت: مصاحبه تخصصی و عمومی حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر از کادر آموزشی دانشگاه که دارای فوق لیسانس و دکتری هستند سال گذشته انجام شد و درحال حاضر پرونده آنها آماده است ولی قبل از اینکه پرونده افراد حکم دریافت کند، کمیته ای که هیئت امنا آن را مصوب کرده وظیفه دارد پرونده‌ها را بررسی و با شرایط مصوبه هیئت امنا تطبیق دهد، سپس این پرونده ها به وزارت علوم برای تطبیق به هیئت علمی معرفی می شوند.
وی افزود: قبل از این دانشگاه فنی و حرفه ای تنها ۵۱ عضو هیئت علمی برای ۱۸۰ هزار دانشجو داشت که این برای دانشگاه خوب نبود البته ۲۰ هزار نفر نیز به صورت حق التدریس با دانشگاه همکاری می کنند .
دکترشفیعی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۷۰۰ الی ۸۰۰ کادر آموزشی درحال تطبیق به هیئت علمی هستند و حدود ۱۰۰ نفر نیز از سال ۹۱ مانده که جذب خواهند شد حدود ۲۶ نفر کارشناس نیز به هیئت علمی تطبیق داده می شوند.
وی ادامه داد: بنابراین بیش از هزار عضو هیئت علمی جذب دانشگاه فنی و حرفه ای می شوند که امیدوارم با انرژی که این افراد به سیستم وارد می کنند مراتب ارتقای سریع دانشگاه را فراهم کنند.