رئیس دانشگاه فنی حرفه ای ازتطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی خبرداد

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۶ کد : ۱۱۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۷
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ازتطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی خبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشفیعی درهمایش طرح تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با ...
دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ازتطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشفیعی درهمایش طرح تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای از زیرمجموعه وزارت آموزش پرورش خارج شده و به وزارت علوم پیوسته ، اما هنوز ساختار وزارت آموزش و پرورش را حفظ کرده و مرکب از مدرس، هنر آموز، دبیر و غیره است، درصورتی که کادر آموزشی دانشگاه‌ها شامل مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام می باشد.
وی با اشاره به فرایند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی ادامه داد: این تطبیق باعث ارتقای انگیزه کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شده و حفظ پسوند فنی در درجات علمی افراد نشان دهنده مهارت محوربودن آنها است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ازسوی دیگر افراد پس از اینکه با اعضای هیئت علمی تطبیق داده می‌شوند باید درکارهای تحقیقاتی ، ارتباط صنعت و دانشگاه و غیره مشارکت داشته باشند، زیرا این امر موجب ارتقای دانشگاه می‌شود.
وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ کادر آموزشی در سراسر ایران است افزود: طبق مصوبه هیئت امنا همه این افراد به جز عده کمی که رشته‌های آنها مناسب دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیست تطبیق داده می‌شوند.
دکترشفیعی درمورد نحوه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت:‌ جذب اعضای هیئت علمی برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط فراخوان جذب وزارت علوم انجام می‌شود و پس ازاینکه وزارت علوم فراخوان جذب اعضای هیئت علمی را اعلام کرد و افراد دراین فراخوان شرکت کردند درصورت اینکه شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای را داشته باشند جذب دانشگاه می‌شوند.
دکترشفیعی با تاکید براینکه تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی به معنای ارتقا نیست، گفت: امیدوارم این فرایند تا پایان سال تمام شود و احکام کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای قبل ازپایان سال تبدیل به اعضای هیئت علمی شود. اما تا زمانی که وزارت علوم موافقت نکند نمی‌توانیم حکم را صادر کنیم.
وی با بیان اینکه برای تطبیق دو شرط مدنظر است، افزود: شرط اول این است که افراد قبل ازتاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، کادر آموزشی بوده باشند و شرط دوم اینکه زمانی که فنی و حرفه‌ای تبدیل به دانشگاه شد این افراد در کادر آموزشی باقی مانده باشند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به فرایند تطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی، گفت: تا پایان سال حدود ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی فنی جذب می کنیم پس ازاینکه این امر صورت گرفت باید بررسی کنیم که برای ارتقای دانشگاه چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای درادامه درمورد حقوق افراد اظهار کرد: حقوق امسال تغییری نخواهد کرد و افزایش حقوق ازسال آینده صورت می‌گیرد.
دکترشفیعی از تدوین برنامه‌هایی برای ارتقای اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت: برنامه‌هایی برای به روزکردن، آموزش دادن، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مخصوصا با کشور آلمان و غیره برای ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای درنظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه با اشاره به بحث بودجه با تاکید براینکه بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به میزان مطلوب نیست، گفت: میزان بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای درسال ۹۲، ۲۵۰ میلیاردتومان بود که این مبلغ درسال ۹۳ به ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت اما جمع هزینه‌های حقوق قراردادی، رسمی، پیمانی، غذا، حق التدریس، ۳۸۰ میلیارد تومان شد، یعنی ۳۰ میلیون تومان بیش از بودجه‌ای که به ما اختصاص یافته بود هزینه کردیم وبه همین دلیل درخواست کردیم که بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای سرانه‌ای شود.