رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: مقدم دانشجویان را به قطب تعلیم و تربیت گرامی می داریم

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۴ کد : ۱۱۳۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۰
دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت آغاز سال تحصیلی و ورود دانشجویان جدید پیام تبریکی صادر کرد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن پیام دکتر کافی بدین شرح است : هر ساله با فرا رس...
دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت آغاز سال تحصیلی و ورود دانشجویان جدید پیام تبریکی صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن پیام دکتر کافی بدین شرح است : 
هر ساله با فرا رسیدن فصل دانش و پژوهش، دانشگاه رنگ و بوی زندگی و طراوت به خود می‌گیرد و عطر حضور استادان، دانشجویان و دانش پژوهان فرزانه و فرهیخته مشام جان را به رایحه دانایی معطر می‌نماید. در آغاز سال تحصیلی جدید مقدم رهپویان دانش را آذین بندی نموده و گلباران می‎نماییم.
رسالت دانشگاه به مثابه مهم‌ترین و اصلی‌ترین رکن توسعه و دستیابی به استقلال در کشور مسئولیتی بس سنگین و والا را بر دوش تمامی‌ دانشگاهیان گذارده است. در این راستا «دانشگاه فردوسی مشهد، نگین اندیشه و خردورزی، قطب تعلیم و تربیت، مرکز پژوهش و فناوری و یکی ازبزرگترین دانشگاه های کشور»، تلاش می‎نماید نقش بی‌بدیل خود را در اعتلای جایگاه علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور در سطوح ملی، منطقه‎ای و بین المللی به بهترین وجه ایفا نماید. بی‎تردید ایفای این رسالت عظیم با پشتوانه الطاف الهی از یک‌سو و تلاش و عزم جزم استادان و پژوهشگران گرامی‌ و دانش‌پژوهیِ دانشجویان عزیز از دگر سو، فراهم خواهد آمد.
بی شک تولید علم نافع بنیادی‎ترین رسالت دانشگاهیان است. از این روی، برای دستیابی به این آرمان متعالی و تحقق بخشیدن به اهداف سند راهبردی دانشگاه و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید می‎کوشیم آموزش و پژوهش نافع را سرلوحه فعالیت‎های مدبرانه، دانایی محور و امیدآفرین خود قرار دهیم. دستیابی به این هدف، تلاش و کوشش قاطبه دانشگاهیان، اعم از مدیران پرتلاش، اعضای هیأت علمی‌ گرانقدر، کارکنان و کارشناسان سخت‎کوش و دانشجویان عزیز را می‎طلبد.
در آستانه فرا رسیدن بهار آموزش و پژوهش، جوشش و پویش، رویش و زایش، فرصت را غنیمت شمرده و حضور یکایک دانشجویان عزیز، به‌ویژه نوآمدگان را در دانشگاه فردوسی مشهد خیر مقدم و خوش آمد گفته واز مدیران، استادان، و دانشجویان پیش کسوت دانشگاه انتظار دارم تا همچون گذشته زمینة مناسب را برای راهنمایی، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان عزیز و تقویت توانمندی‌ها و شکوفایی استعدادهای آنان را فراهم آورند.
بهروزی، نیک فرجامی‌ و موفقیت روزافزون همگان را خواهانم.