‏رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری: مدیریت پایدار جنگل باید احیا و نهادینه شود‏

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۲ کد : ۱۱۳۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۰
دکتر محمدعلی بهمنیار رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: مدیریت پایدار جنگل که امروزه به فراموشی سپرده شده است باید احیا و نهادینه شود و بهره‌وری زودگذر نباید جایگزین بهره‌وری طولانی مدت و ...
دکتر محمدعلی بهمنیار رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: مدیریت پایدار جنگل که امروزه به فراموشی سپرده شده است باید احیا و نهادینه شود و بهره‌وری زودگذر نباید جایگزین بهره‌وری طولانی مدت و پایدار شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهمنیار در همایش ملی "مدیریت جنگل‌های شمال ایران" در ساری با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در کشور، گفت: جنگل از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به عنوان ریه تنفسی و تامین‌کننده اکسیژن کشور مطرح است.
وی با اشاره به اینکه جنگل در حفظ و تاسیس تمدن‌ها و جلوگیری از بلایا و حفظ منابع غنی خاک نقش‌آفرین است، بیان داشت: باید این موهبت الهی را به گونه‌ای حفظ کرد که کمتر از بین رود.
دکتر بهمنیار با اشاره به اینکه امروز شاهد کاهش و از بین رفتن سطح جنگل‌ها هستیم، تصریح کرد: اگر قرار است از منابع طبیعی بهره گرفته شود باید آن را احیا کرد و روی آن مدیریت علمی انجام داد.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به نقش جنگل در اقتصاد جامعه، افزود: دانشگاه‌ها در تبیین نقش جنگل‌ها در اقتصاد جامعه نقش موثری دارند و باید برای توسعه و حفظ جنگل نقش‌آفرین باشند.