رئیس دانشگاه علم و صنعت از استقلال شعب دانشگاه علم و صنعت در شهرستان ها خبرداد

۲۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۲ کد : ۱۱۳۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۹
رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان این که به دنبال مستقل شدن شعب شهرستانی دانشگاه علم و صنعت هستیم، گفت: شعب دانشگاه علم و صنعت در شهرستان‌ها مستقل شده‌اند و در حال حاضر فقط یک شعبه در شهرستان نور استا...
رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان این که به دنبال مستقل شدن شعب شهرستانی دانشگاه علم و صنعت هستیم، گفت: شعب دانشگاه علم و صنعت در شهرستان‌ها مستقل شده‌اند و در حال حاضر فقط یک شعبه در شهرستان نور استان مازندران وجود دارد که تازه آغاز به کار کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، علی برخورداری افزود: دانشگاه علم و صنعت اولین شعبه شهرستانی خود را در دانشگاه اراک تاسیس کرد که به مرور زمان با پیشرفت و گسترش این دانشگاه، حدود 2 سال پیش در پی تصویب مراجع قانونی این دانشگاه مستقل شد.
وی با اشاره به این که شعبه دیگر دانشگاه علم و صنعت در شهرستان بهشهر استان مازندران از ابتدای امسال مستقل شده است، ادامه داد: در حال حاضر تنها شعبه خارج از دانشگاه علم و صنعت در شهرستان نور استان مازندران به تازگی آغاز به کار کرده و در ابتدای راه قرار دارد.
رئیس دانشگاه علم و صنعت درباره ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه علم و صنعت، گفت: از آنجایی که این دانشگاه یک دانشگاه قدیمی است تقریبا از نظر ظرفیت رشته‌ای اشباع شده است؛ اما هر ساله حدود 2 الی 3 رشته جدید بین رشته‌ای به رشته‌های دانشگاه اضافه می‌شود.
دکتربرخورداری با بیان این که هر ساله 20 تا 30 عضو هیئت علمی در دانشگاه علم و صنعت استخدام می‌شوند، اظهارکرد: از آنجایی که ممکن است اساتیدی بازنشسته شوند و همچنین ظرفیت توسعه پژوهش و علم در دانشگاه وجود دارد هر ساله 20 تا 30 نیروی جدید هیئت علمی در دانشگاه استخدام می‌شوند.