رئیس دانشگاه صنعتی‌کرمانشاه: توهین به مقدسات را هرگز نمی‌توان به‌مثابه آزادی بیان گذاشت

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۱۳۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به اقدام توهین آمیز مجله «شارلی ابدو» به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) گفت: توهین به مقدسات را هرگز نمی‌توان به‌مثابه آزادی بیان گذاشت. به گزارش رو...
دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به اقدام توهین آمیز مجله «شارلی ابدو» به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) گفت: توهین به مقدسات را هرگز نمی‌توان به‌مثابه آزادی بیان گذاشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اختری اظهار داشت: اینکه عده‌ای بخواهند به بهانه آزادی بیان هرگونه اهانت و توهینی به مقدسات ادیان الهی کنند هرگز در اذهان جامعه جهانی پذیرفتنی نخواهد بود.
وی با اشاره به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز این مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، ادامه داد: این گونه اقدامات تحریک‌آمیز در راستای اهداف توطئه برانگیزانه غرب و استکبار جهانی رخ می‌دهد.
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: اینگونه حرکات هیچ هدفی جز از بین بردن اخلاقیات و کرامت انسانی ندارد.
دکتر اختری تصریح کرد: یقینا آزادى بیان داراى حد و مرزى است و به نام آزادى بیان نمى‌توان نزدیک به دو میلیارد مسلمان را رنجیده و آزرده ساخت و به باورهاى مذهبى و مقدسات ادیان دیگر اهانت کرد و بدون مسئولیت آن را به آزادى بیان ربط داد.
وی افزود: چنین برخورد و اندیشه‌اى متکبرانه بوده و تجاوز به حقوق جوامع محسوب مى‌شود، این در حالی است که در دین مبین اسلام اهانت به کلیه ادیان مردود شناخته شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: از آنجایی که در هر تهدیدی فرصتی است، اکنون فرصت اتحاد مسلمین جهان و ذلت بیش از پیش مستکبران و بداندیشان، ما را بر این می‌دارد که بیش از پیش در بین جوانان آگاهی بخشی و بصیرت افزایی کرده و روحیه اتحاد و کفر ستیزی را ترویج دهیم.
وی خاطرنشان‌کرد: تمامی این موارد درحالی است که ما هرگونه اقدامات تروریستی  رادر هرکجای جهان که باشد ، محکوم می‌کنیم.