رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه: انقلاب اسلامی خواست همه مردم بود

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۴ کد : ۱۱۳۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۱
دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: انقلاب ایران با یک ریشه دینی و طی یک فرآیند 15 ساله و با خواست همه مردم به وقوع پیوست. به ...
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه: انقلاب اسلامی خواست همه مردم بود
دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: انقلاب ایران با یک ریشه دینی و طی یک فرآیند 15 ساله و با خواست همه مردم به وقوع پیوست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اختری در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، طی یک فرآیند ۱۵ ساله که شروع آن از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ بود، با یک ایده خالص که در آن ذره ای مسائل مالی و دنیایی نبود، با رهبری امام فرزانه شکل گرفت و با همت بلند مردم به ثمر نشست.
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در ادامه با اشاره به قرابت فرهنگی دو کشور ایران و مصر به مقایسه سرنوشت انقلاب های مردمی این دو کشور پرداخت و افزود: در هر دو کشور خود مردم و بر پایه ایده های دینی، موجب سرنگونی و تغییر رژیم شدند.
وی در ادامه تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران به مردم درون کشور اعتماد شد و در واقع انقلاب درون زا بود و وجود امام خمینی(ره) باعث وحدت همه نیروها شده بود، در حالی که در انقلاب مصر چشم انقلابیون به نیروهای بیرونی نظیر برخی کشورهای عربی بود و چون انقلاب خواست همه مردم نبود و ملت مصر روی فرد خاصی توافق نظر نداشتند، از همان ابتدا ریشه های شکاف در انقلاب مصر نمایان شد.
دکتر اختری در خاتمه با اشاره به رأی بالای ۹۸ درصدی مردم به انقلاب اسلامی ایران، گفت: انقلاب اسلامی خواست همه مردم بود و همچنان که همه در به ثمر نشست آن سهیم بودند، ما دانشگاهیان نیز بایستی به نوبه خود با تلاش و کوشش آن را به سمت تعالی و پیشرفت سوق دهیم.