رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل: ما اصحاب رسانه را به عنوان بازوان مجموعه دانشگاه می‌دانیم

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۷ کد : ۱۱۲۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۳
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: ما اصحاب رسانه را به عنوان بازوان مجموعه دانشگاه می‌دانیم به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر واثقی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه به منا...
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: ما اصحاب رسانه را به عنوان بازوان مجموعه دانشگاه می‌دانیم
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر واثقی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار نامگذاری یک روز از سال به عنوان روز خبرنگار را نشان دهنده نقش و اهمیت کار خبرنگاری دانست.
وی افزود: عصر حاضر، عصر اطلاعات و ارتباطات است و دنیا به دهکده جهانی تبدیل شده است بنابراین نوع اخبار و اطلاع رسانی بر سرنوشت جامعه ای که در آن زندگی می کنیم بسیار تاثیر گذار است.
رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تصریح کرد: ما اصحاب رسانه را به عنوان بازوان مجموعه دانشگاه می‌دانیم و خواهان ارتباط تنگاتنگ و دوسویه با این قشر زحمتکش جهت اعتلا و پیشرفت علمی و فرهنگی دانشگاه هستیم و از شما می‌خواهیم به ما کمک کنید تا اطلاعات را واقع بینانه و بدون حاشیه نگاری‌ها به سمع مردم برسانیم و روحیه نشاط و امید را در محیط مجموعه بالا ببریم.
دکتر واثقی امیری.در خصوص فجایای واقع بر مردم مسلمان غزه اظهار داشت: در این زمینه شاهد سکوت رسانه های غربی هستیم و البته با اطلاع رسانی دقیق، درست و به موقع رسانه های واقع نگار افکار عمومی دنیا حساس می‌شود.
وی تدوین برنامه راهبردی برای رهایی از روزمره گی ها  با تشکیل شورای راهبردی، تلاش برای برگرداندن ارزش واقعی نیروی انسانی به جایگاه خاص خود و مشارکت منابع انسانی در مدیریت مجموعه از طریق انتخاب رؤسای دانشکده ها و مدیران گروه ها توسط اعضای هیئت علمی هر دانشکده، جذب هیئت علمی با نظر مشورتی دانشکده ها، برگزاری جلسات مشورتی با کارکنان در راستای بهره مندی از دیدگاه ها و پیشنهادات شان در راستای مدیریت بهتر امور،  جلب مشارکت های مردمی، حمایت از فعالیت های دانشجویی و فرهنگی در چارچوب قانون برای ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان و با این هدف که آن ها برنامه ریزی، اجرا، نظارت بر امور و پاسخگویی را در این محیط یاد بگیرند از رویکردهای کلی دانشگاه برشمرد.
رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در خاتمه ضمن تاکید بر این مطلب که  تبدیل علم به فناوری و کارآفرینی جزو اولویت های اصلی دانشگاه است افزود: تلاش مضاعف برای اصلاح بودجه دانشگاه، خرید تجهیزات آزمایشگاهی و افزایش پهنای باند، برگزاری جلسات مستمر هیئت اجرایی جذب و ساماندهی امور آن، برگزاری انتخابات رؤسای دانشکده ها و مدیران گروه ها، برگزاری کنگره ملی مهندسی عمران با حضور بیش از 2000 محقق و دانشجو، انتخاب مشاور برای پروژه های عمرانی، بهبود مسایل رفاهی کارکنان از جمله اقدامات انجام شده در طول شش ماه گذشته است.