رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: اخبار دانشگاه، جهت و مسیر حرکت دانشگاه را نشان می دهد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۱ کد : ۱۱۲۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۴
مراسم گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور رئیس، معاونین و کارکنان حوزه روابط عمومی دردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد واثقی امیری رئیس دا...
مراسم گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور رئیس، معاونین و کارکنان حوزه روابط عمومی دردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، ضمن تبریک روز روابط عمومی گفت: روابط عمومی یکی از ارکان اصلی دانشگاه است که باید بر محور تفکر مداری، مشارکت مداری و اطلاع مداری باشد تا بتواند در راستای کمک به اثربخشی سازمان مؤثر باشد و با نواندیشی و نوگرایی، ابتکار و خلاقیت مستمر عجین شود و خود را با افکار عمومی منطبق و هماهنگ سازد.
وی با اشاره به این که پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه، پیشانی و تا حدودی شناسنامه آن محسوب می شود، افزود: موثرترین و کم هزینه ترین کانال ارتباطی دانشگاه با بیرون از آن، سایت اطلاع رسانی است که علاوه بر این که فضای کلی دانشگاه اعم از افتخارات، دستاوردها، فعالیت های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی معرفی می کند باعث ایجاد انگیزه برای انجام فعالیت های مختلف می گردد و مهم تر از همه این که جهت و مسیر حرکت دانشگاه را نشان می دهد بنا بر این باید اخبار مهم و مفیدی که جنبه خبری دارند اطلاع رسانی شود. واقعیت نگاری، شیوه بیان درست و صحیح، موثق بودن، سرعت و دقت نظر باید سرلوحه کار کارشناس رسانه باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: روابط عمومی دانشگاه انصافا درانعکاس فعالیت های دانشگاه فعال، جدی و پیگیر است. روابط عمومی رئیس دانشگاه نیست بلکه برای کل مجموعه فعالیت می کند و علی رغم محدودیت و کمبود نیرو حداکثر هماهنگی بین مدیران، معاونان، دانشجویان و کارمندان با این واحد وجود دارد و همچنین ارتباطات خوبی با اصحاب رسانه و صدا و سیما برقرار است که برای این عزیزان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.
درادامه هریک از معاونان با بیان جملاتی از زحمات واحد روابط عمومی تشکر و قدردانی کردند.
سپس احمد گلچوب فیروزجایی مدیرروابط عمومی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن تشکراز نگاه ارزشمند مسئولان دانشگاه به همه حوزها و واحد روابط عمومی گفت: دنیای امروز دنیای ارتباطات است. بزرگترین سرمایه یک سازمان با توجه به هدف و ساختارش، داشتن اطلاعات موثق، دقیق و به موقع است.
وی افزود: امروزه روابط عمومی و ارتباطات نقش اساسی درتقویت و پویایی هر سازمان دارند و کسانی که افتخار خدمتگزاری در روابط عمومی را پیدا می کنند باید مردم داری و مردم مداری را سرلوحه کار خویش قرار داده و برای کسب تفاهم هوشمندانه و سخت کوشانه تلاش کنند.
دبیرشورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های منطقه 8 کشور گفت: حیات یک سازمان به وجود ارتباط دوسویه درون سازمانی و برون سازمانی و انجام تبلیغات و کسب اطلاعات به روز و مفید بستگی دارد و این جاست که لزوم وجود روابط عمومی واقعی نمایان می شود.
مدیرروابط عمومی دانشگاه گفت: امروز روابط عمومی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اقشار مختلف ازجمله دانشجویان، اساتید، کارمندان و عموم مردم و اصحاب رسانه در ارتباط تنگاتنگ است و ما سعی می کنیم تا حد امکان خدمت رسانی کنیم.
وی درپایان پیشنهاداتی ازقبیل ارتقای سایت دانشگاه، تدوین فرم افکارسنجی، ارتقای چارت سازمانی روابط عمومی و مسائل مربوط به سالن آمفی تئاتر دانشگاه را ارائه داد که با استقبال مسئولان روبرو شد.
گفتنی است این مراسم با اهدای لوح تقدیر به کارکنان حوزه روابط عمومی به پایان رسید.