رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در نشست با اصحاب رسانه سیاست‌های کلان دانشگاه را تشریح کرد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۱۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۱
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در نشستی با اصحاب رسانه، سیاست های کلان دانشگاه، دستاوردها، افتخارات و پاره ای از مشکلات دانشگاه را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در نشستی با اصحاب رسانه، سیاست های کلان دانشگاه، دستاوردها، افتخارات و پاره ای از مشکلات دانشگاه را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر واثقی امیری ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و همچنین تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز، سیاست های کلی دانشگاه را تدوین برنامه راهبردی و حرکت بر اساس آن، تدوین بودجه تفصیلی، تلاش مضاعف برای افزایش اعتبارات دانشگاه، کیفی سازی مسئله جذب اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی، تدوین و اجرای برنامه یک ساله ورزشی و فرهنگی، تلاش برای ارائه خدمات سریع تر و بیشتر دانشجویی، استفاده از مشارکت های مردمی، افزایش و هدفمند کردن فرصت مطالعاتی، افزایش اختیارات دانشکده ها و به کارگیری دانشجویان مقطع دکترا در آزمایشگاه ها و کارگاه ها برای ارتقای سطح کیفی برشمرد.
وی افزود: تاثیرگذاری در منطقه و کشور، حل معضلات و مشکلات ملی و منطقه ای، تناسب دانشکده ها و گروه ها با طرح آمایش علمی، استاندارد سازی و کیفی سازی رشته ها از جمله شاخص‌های طرح راهبردی دانشگاه است.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ادامه به پاره‌ای از افتخارات و فعالیت های این دانشگاه در سال 1394 از جمله معرفی دانشگاه به عنوان یکی دانشگاه های برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی، قرارگرفتن دانشگاه در رده موثرترین دانشگاه های جهان، معرفی دانشگاه به عنوان ششمین دانشگاه صنعتی برتر کشور، انجام موثرترین تحقیقات علمی کشور در حوزه فنی و مهندسی توسط این دانشگاه، کسب مقام سوم تیم تووات دانشگاه در مسابقات کشوری طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی، اثربخشی دو و نیم برابر متوسط جهانی تولیدات علمی این دانشگاه، برگزاری هجدهمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر  و برگزاری مسابقات کشوری رباتیک و سازه های ماکارونی اشاره کرد.
دکتر واثقی امیری در خاتمه گفت: عدم وجود اعتبار لازم، عدم تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده، عدم وجود فضای فیریکی مناسب، عدم تخصیص اعتبارات تملک دارایی و کمبود تجهیزات آزمایشگاهی پاره ای از موانع و مشکلات این دانشگاه می باشد.