رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل : اصلی ترین نقش زن تربیت نسل است

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۳ کد : ۱۱۲۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۸
مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و  روز زن  با حضور بانوان کارمند و هیئت علمی در دفتر رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد.به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و  روز زن  با حضور بانوان کارمند و هیئت علمی در دفتر رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم :  دکتر جواد واثقی امیری در این مراسم ضمن عرض تبریک خجسته میلاد دخت نبی اکرم به اهمیت و جایگاه حضور و نقش زن در جامعه پرداخت و گفت: اصلی ترین نقش زنان تربیت نسل هاست؛ زیرا نسل سالم جامعه سالم را می سازد.
وی افزود: بانوان کارمند علاوه بر مسئولیتی خانه و تربیت فرزند، در محیط اجتماعی نیز فعالند و مدیریت بالایی می طلبد تا برنامه ای را تدوین نمایند که بتوانند نقش هایشان را در این زمینه ها به خوبی ایفا کنند.
دکتر واثقی امیری با بیان این که حدودا نیمی از جمعیت کشور و هر مجموعه ای را بانوان تشکیل می دهند تاکید کرد: نمی تواند نقش زنان را در اصلاح  و پیشرفت جامعه نادیده گرفت و به خصوص بانوانی که در محیط اجتماعی فعالیت می کنند چون با شرایط، محدودیت ها، زمینه های ترقی آشناترند می توانند فرزندان مسئولیت پذیرتری را تربیت کنند.
وی گفت: هدف ما ارتقای ارزش افراد در محیط دانشگاه، خانواده و جامعه است و انتظار داریم تا شما عزیزان با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات ما را در پیشبرد اهداف مان یاری کنید..

در ادامه حجت الاسلام حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: ابتدا از خداوند متعال می خواهم تا توفیق درک مقام فاطمه زهرا (س) را به ما ارزانی دارد.
 وی سپس به جایگاه زن در عرصه اجتماع در سه دوره تاریخی پرداخت و گفت: نخست در دوره بدوی و جاهلیت زن هیچ هویتی نداشت و دختران تازه متولد شده را زنده به گور می کردند.
دوم در دوره رنسانس زن از شی بودن خارج شد به عرصه اجتماع آمد اما به ارزش واقعی خود دست نیافت.
 دوره سوم دوره اسلام است که جامعه ارزش مدار شد حضور زن در جامعه ارزش مدارانه شد.
وی در ادامه افزود: نقشی که زن در ساختن مرد دارد بیشتر از نقشی که مرد در ساختن تاریخ دارد و نمونه والای آن مادران شهدا هستند.