رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود: جانباز یک لقب و جانبازی مرام است

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۶ کد : ۱۱۲۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۳
دکترمحمدمهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با تجلیل از مقام جانبازان هشت سال دفاع مقدس گفت: جانباز یک لقب و جانبازی یک مرام است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فاتح درآئین تجلیل از جانبازان و ا...
دکترمحمدمهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با تجلیل از مقام جانبازان هشت سال دفاع مقدس گفت: جانباز یک لقب و جانبازی یک مرام است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فاتح درآئین تجلیل از جانبازان و ایثارگران این دانشگاه مصادف با میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز ملی جانباز در این دانشگاه  برگزارشد با تبریک اعیاد شعبانیه، جانباز را یک لقب و جانبازی را مرام دانست و گفت: روز جانباز که با نام و یاد حضرت ابوالفضل، بزرگ جانباز تاریخ نام گذاری شده است نشان از شان بالای جانبازی دارد.
وی افزود: حضرت ابوالفضل (ع) سرچشمه پایمردی، وفا، شجاعت، مردانگی، محبت و ارادات بود و با فداکاری هایش در صحرای کربلا درس غیرت و جوانمردی به همه آزادگان جهان آموخت.
دکترفاتح جانباز را یک لقب و جانبازی را یک مرام دانست و گفت: آنچه که بیشتر اهمیت دارد و جاودان می ماند مرام جانبازی است و تا زمانی که در این فضا حرکت و به جامعه خدمت کنیم جانباز محسوب می شویم.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: ما در گرامی داشت روز جانباز که هر ساله مصادف با تولد حضرت ابوالفضل(ع) برگزارمی شود یادآوری می کنیم که همچنان ایثارگر بماینم زیرا ایثارگری آخرین موقعیتی است که در فضای معنی می توان به آن دست یافت.
وی با اشاره به وحشی گری داعش در عراق و سویه و کشتار زنان و کودکان بی گناه تصریح کرد: بی شک آسایش و امنیت کنونی ملت ایران مدیون خون شهدا و جانبازان و ایثارگران است  و ما نیز باید به  وظایف خود در قبال این عزیزان جامه عمل بپوشانیم.
دکترفاتح همچنین به برگزاری باشکوه همایش تجلیل از دکترعلی اکبر جلالی پدرعلم اینترنت ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود اشاره کرد و گفت: دکتر جلالی مقام علمی بالایی در کشور دارد ولی صفت بارزی که وی را برجسته کرده، خدمت بی منت، تواضع، فداکاری و جانبازی به تمام معنا است.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود ادامه داد: این روحیه از گذشته در وی بوده و از همان ابتدا که در جهاد سازندگی خدمت می کرد، خانه به خانه در روستاها به دنبال پیدا کردن مشکلات و کبمودها و راحل برای آن بود.
وی با بیان اینکه بعضی وقت ها یک راه حل، کشوری را نجات می دهد افزود: باید به دنبال ارائه خدماتی باشیم که جمع بزرگی از ما بهره ببرند.
دکترفاتح در پایان از همه جانبازان و خانواده های آنها جهت حضور در پیاده روی کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه که جمعه در اردوگاه دهملا برگزار می شود دعوت به عمل آورد.
گفتنی است درپایان این مراسم پس از بیان مشکلات و نقطه نظرات جانبازان حاضر در جلسه، با اهدای جوایز نقدی از آنها تقدیر شد.