رئیس دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر وزیر علوم تاکید کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۸ کد : ۱۱۲۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۸
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر وزیر علوم تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید ارشاد با بیان اینکه رشد و توسعه علمی هر کشور در دنیای امروز وابسته...
رئیس دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر وزیر علوم تاکید کرد
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر وزیر علوم  تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید ارشاد با بیان اینکه رشد و توسعه علمی هر کشور در دنیای امروز وابسته به اندیشه های نخبگان آن کشور است ، اظهار داشت: این مهم در کشور جمهوری اسلامی ایران به عهده دو وزارتخانه بزرگ علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد.
وی افزود: لزوم برنامه ریزی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، راهبردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات مجلس شورای اسلامی از مهم ترین  وظایفی است که وزارت علوم به عهده دارد.
رئیس دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد: در زمانی که برنامه ریزی بودجه برای سال آینده در حال اقدام و ارسال به مجلس شورای اسلامی است و برنامه ریزی برای برنامه ششم توسعه آغاز شده و در حال تکمیل می باشد، لازم است نمایندگان مجلس با نگاه به منافع ملی و برای جلوگیری از شکاف بین جامعه علمی و مجلس شورای اسلامی هرچه سریع تر در تعیین وزیر اقدام کنند.
دکتر ارشاد گفت: نمایندگان ، افراد دانشمند با سابقه اجرایی چندساله را که توسط رئیس  جمهوری به مجلس معرفی می شوند فارغ از نگاه های حزبی و تندروانه در جامعه - که می تواند آفت وحدت ملی باشد -مورد بررسی قرار دهند.
وی ادامه داد : سرعت شتابان تحولات علمی در دنیا ایجاب می کند که جامعه علمی کشور با دلگرمی، آرامش و افقی روشن با تلاش مستمر و مضاعف موجب تحقق اهداف بلند نظام و سند چشم انداز شود.
رئیس دانشگاه شیراز با تاکید برضرورت تعیین هرچه سریع تر وزیر علوم  گفت : در این راستا ، انتظار می رود بلاتکلیفی دانشگاه ها و آموزش عالی با همت بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چه سریع تر پایان داده شود تا دستیابی به مرجعیت علمی و فناروی مورد توجه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری - که به درستی کلید اقتدار، امنیت، پیشرفت و آبادانی کشور است- امکان پذیر شود.
دکتر ارشاد تاخیر در انتخاب وزیر علوم را معادل فرصت سوزی برشمرد و تصریح کرد: نمایندگان  مجلس بهتر از هر کس دیگری می دانند که گذشت زمان به سرعت فرصت ها را از بین می برد و بلاتکلیفی، تهدیدات فراوانی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به شرکت گسترده گروه های مختلف مردم بویژه دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و خلق حماسه سیاسی ، گفت :این حضور ، امیدی را در دل دانشجویان، اساتید و نخبگان کشور ایجاد کرد تا با استفاده از فرصت تاریخی پیش آمده، با برنامه ریزی مدوّن، به دور از سلیقه های شخصی و تصمیمات غیر کارشناسانه و با استفاده از خرد جمعی و تقویت دستگاه های نظارتی و وسایل ارتباط جمعی، جلوی فسادها، اشتباهات و اعمال نظرهای ناصحیح را بگیرند.
رئیس دانشگاه شیراز افزود: نمایندگان مردم ، درخواست دانشگاهیان را مورد توجه قرار دهند و بیش از این وزارتخانه را در بلاتکلیفی نگذارند.
دکتر ارشاد درخصوص فرد پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: دکتر احمدی دانش آشتیانی، دانشمند، متدین، متعهد، ایثارگر و مدیری تحول طلب، توسعه گرا و توانمند است  و با آموزش عالی کاملاً آشناست و سالیان طولانی منشأ خدمات ارزشمند و ثمربخشی بوده است.
وی در خاتمه از انتظار جامعه علمی کشور پس از وقفه طولانی برای تعیین مقام وزارت سخن گفت و اظهار امیدواری کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با درک واقعیت های جامعه امروزی و درجهت حفظ و تقویت وحدت ملی، با همدلی و همراهی، مسیر ترقی و تعالی کشور را با تعیین تکلیف یکی از مهم ترین وزارتخانه ها ، هموار سازند.