رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز: اندیشه‌های شهیدمطهری همچنان حرکت بخش و شورآفرین است

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۶ کد : ۱۱۲۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۴
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: استاد شهیدمطهری نمونه و اسوه‌ مورد قبول دانشجویان و دانشگاهیان بوده و اندیشه‌های ایشان همچنان حرکت بخش و شورآفرین است. به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز: اندیشه‌های شهیدمطهری همچنان حرکت بخش و شورآفرین است
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: استاد شهیدمطهری نمونه و اسوه‌ مورد قبول دانشجویان و دانشگاهیان بوده و اندیشه‌های ایشان همچنان حرکت بخش و شورآفرین است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخواجه در آیین نکوداشت شهید استاد مطهری و هفته آموزش که دراین دانشگاه برگزارشد، بیان کرد: شکر و سپاس که اردیبهشتی دیگر را تجربه می‌کنیم و فرصت یافته‌ایم دگربار به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری ادای احترام کنیم و یاد و خاطره‌ آن عالم و روز معلم را گرامی بداریم.
وی افزود: هنوز هم می‌توان در پاسخ به شمار زیادی از ابهامات و سؤالات دانشگاهیان از اندیشه‌ها و نوشتارهای استاد شهیدمطهری بهره جست و می‌توان به دانشجویان گفت که برای شناخت اسلام پویا به آثار این استاد بزرگوار مراجعه کنند.
رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: باافتخار خود را شاگرد مکتبی می‌دانیم که معلم آن استاد شهیدمرتضی مطهری است، استادی که با مجاهدت بسیار، راه رسیدن به قله‌های ناهموار دانش را به بهای جان خویش مشق کرد و اکنون آنچه ما را دراین عرصه مشتاق‌تر می‌کند، نام و یاد و راهی است که از آن شهید والامقام باقی‌مانده است.
دکترخواجه با اشاره به بزرگداشت روز معلم، گفت: دراین روز با یادآوری روش شهیدمطهری، باید اخلاق حرفه‌ای معلمی را در دانشگاه‌ها و در میان دانشجویان نهادینه کرد.
وی درادامه افزود: بررسی علمی و بدون پیش‌داوری، پذیرش حقیقت حتی در صورتی که مخالف میل ما باشد، بیان نتیجه بررسی‌های علمی برای حل معضلات اجتماعی و در کنار آن تواضع و فروتنی و عالم عمل بودن  و همواره خود را در مقام دانشجو دانستن سیره و شیوه بزرگان و اساتید برجسته دانشگاه و حوزه بوده و هست.
رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز ادامه داد: رسالت دانشگاه و استادان و دانشجویان علاوه بر کسب دانش و پایبندی به فضیلت‌های اسلامی- انسانی، تعهد نسبت به کشور و مردم است.
دکترخواجه با اشاره به اینکه بدون هیچ تردیدی دانشجویان امروز آموزگاران و استادان آینده مدارس و دانشگاه‌های میهن پهناور و اسلامی‌مان هستند، گفت: باید عاشقانه و ایثارگونه بذر دانش و معرفت را در دل نونهالان، نوجوانان و جوانان شیفته علم و معرفت بکاریم و آینده این سرزمین را بیمه کنیم.
وی درپایان اظهار امیدواری کرد، با الهام از تعالیم اسلام و متون اسلامی و با تعهد و مسئولیت‌پذیری که در آحاد جامعه علمی و دانشگاهی کشور وجود دارد مدرسان و معلمان شایسته‌ای برای فرزندان این مرز و بوم باشیم.
گفتنی است دراین آیین از استادان نمونه دانشگاه شهید چمران اهواز تجلیل شد.