رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز درپیامی به مناسبت روز "مهندس"

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۹ کد : ۱۱۲۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۸
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز درپیامی به مناسبت روز "مهندس" با اشاره به نقش اثرگذار این دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترین مرکز آموزشی و پژوهشی جنوب‌غرب کشور درعرصه پرورش، تربیت و ارتقای سطح ...
رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز درپیامی به مناسبت روز "مهندس"
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز درپیامی به مناسبت روز "مهندس" با اشاره به نقش اثرگذار این دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترین مرکز آموزشی و پژوهشی جنوب‌غرب کشور درعرصه پرورش، تربیت و ارتقای سطح تخصصی دانش‌پژوهان رشته‌های مهندسی، ضمن تقدیر از زحمات استادان، فرهیختگان و دانشجویان مهندسی دانشگاه این روز را به همه‌ آن‌ها تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترخواجه آمده است:
"تاریخ پر افتخار کشور عزیزمان ایران مزین و مفتخر به نام و یاد دانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که بنیان‌گذار تمدن این مرز‌وبوم بوده‌اند، در عصر کنونی استادان و فرهیختگان این رشته با پرورش و شکوفایی استعداد جوانان مشتاق بر توسعه و بسط این شاخه از علم و دانش بشری افزود و منجر به تقویت روحیه خود باوری جامعه مهندسی شده است.
جامعه مهندسان به‌عنوان بخشی از نیروی انسانی مولد و کار‌آمد با قدرت برخوردار از توانایی‌های علمی و مهارتی به‌خوبی توانسته است هم در مسیر آموزش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و هم در ساختار مدیریت برعرصه‌های صنعتی و هم درایجاد تکنولوژی‌های نوپا و نوظهور منشاء خدمات ارزنده و فراوانی برای کشور باشد.
بی‌تردید استان خوزستان به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم کشور در حوزه صنعت‌، انرژی و کشاورزی مانند فولاد، لوله‌سازی، نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، نیشکر نقش به‌سزایی در ارتقای دانش فنی، تخصصی و تجربی مهندسان و کارشناسان رشته‌های گوناگون مهندسی داشته است، در این میان دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان مهم‌ترین مرکز آموزشی و پژوهشی جنوب‌غرب کشور و محور تحول و توسعه در استان در عرصه پرورش، تربیت و ارتقاء سطح تخصصی مشتاقان و دانش‌پژوهان این رشته‌ها نقشی اثر‌گذار به عهده داشته است.
فرصت مغتنمی است که ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استادان، فرهیختگان و دانشجویان مهندسی دانشگاه، روز پنجم اسفند زاد‌روز تولد دانشمند و مهندس شهید ایرانی "خواجه نصیر‌الدین طوسی" و روز مهندس را به همه این عزیزان تبریک و شاد‌باش عرض کنم.