رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز خواستار افزایش اعتبارات عمرانی و جاری این دانشگاه شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۱۲۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۳
دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز خواستار افزایش اعتبارات عمرانی این دانشگاه شد و افزود: با گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس همچنان مشکلات زیرساختی معضل اصلی در این دانشگاه است. به گزارش ...
دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز خواستار افزایش اعتبارات عمرانی این دانشگاه شد و افزود: با گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس همچنان مشکلات زیرساختی معضل اصلی در این دانشگاه است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خواجه در نشستی با حضور مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درباره بررسی مسائل، مشکلات و عقب‌ماندگی ناشی از دوران جنگ و چالش‌های پیش رو بر ضرورت حمایت هرچه بیشتر از این دانشگاه در بخش تخصیص اعتبارات تأکید کرد.
وی اظهار داشت: برخی از مسائل نیاز به بررسی از سوی مسئولان ارشد کشور دارد و انتظار داریم امسال اعتبارات بهتری نسبت به سال قبل به دانشگاه شهید چمران اهواز اختصاص داده شود.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: بی‌شک اگر این دانشگاه زیرساخت‌های لازم را داشت در جذب دانشجویان، ارتقای عملکرد اعضای هیئت‌علمی و انجام پژوهش‌های راهبردی عملکرد بهتری ارائه می‌داد.
دکتر خواجه با اشاره به وضعیت تجهیزات آزمایشگاه این دانشگاه بیان کرد: زمانی که تجهیزات کافی در آزمایشگاه وجود نداشته باشد نمی‌توان از اعضای هیئت‌علمی نیز انتظار داشت که مجری طرح‌های کلان پژوهشی باشند.
وی گفت: در استان خوزستان صنایع بزرگی مانند نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد که دانشگاه شهید چمران اهواز نیز همکاری‌های مؤثری با این صنایع دارد.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: دانشکده مهندسی علوم آب این دانشگاه با داشتن کادر هیئت‌علمی مجرب یکی از قطب‌های علمی آب کشور است درحالی‌که پروژه علاج بخشی سد گتوند استان خوزستان -که نخستین بار مشکل گنبدهای نمکی پشت این سد توسط استادان این دانشگاه مطرح و راهکارهایی برای حل مشکل ارائه شد- به دانشگاه تهران سپرده می‌شود.
در ادامه فریدون نوری خواه معاون هزینه‌ای دفتر امور آموزش عالی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درباره مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خوشبختانه مسئولان این دانشگاه به‌طور مستمر پیگیر حل مشکلات اعتباری دانشگاه هستند.
وی خواستار تعریف مدلی برای ارائه وضعیت عمرانی، تجهیزات آموزشی و وضعیت پژوهشی دانشگاه شد و افزود: با ارائه این مدل می‌توان بررسی کرد که اگر اعتبارات دانشگاه شهید چمران اهواز افزایش یابد، چه تغییراتی ایجاد خواهد شد.
وی در خصوص درآمدهای اختصاصی دانشگاه گفت: درآمدهای دانشگاه شهید چمران اهواز در این بخش بسیار کم است که باید در این زمینه اقداماتی انجام شود.
گفتنی است در پایان این نشست با جمع بندی موضوعات مقرر شد نتیجه نهایی برای بررسی موضوع افزایش اعتبارات عمرانی و جاری دانشگاه شهید چمران اهواز به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه شود.