رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از آغاز دوره‌ای جدید از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه خبر داد

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۳ کد : ۱۱۲۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۵
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در آیین تقدیر از رئیس پیشین و معرفی رئیس جدید دانشکده علوم با تأکید بر اینکه باید دوره‌ای جدید از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه آغاز شود، گفت: در این راه به ک ...
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در آیین تقدیر از رئیس پیشین و معرفی رئیس جدید دانشکده علوم با تأکید بر اینکه باید دوره‌ای جدید از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه آغاز شود، گفت: در این راه به کمک تمامی اعضای هیئت ‌علمی این دانشگاه نیاز است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خواجه اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دانشگاه‌های معتبر کشور، برقراری ارتباط پژوهشی و علمی با دانشگاه‌های جهان است که باید تلاش کرد این اقدام در دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در اولویت کاری مسئولان دانشگاه قرار گیرد.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تأکید کرد: ارتباط هرچه بیشتر با صنایع استان، پذیرش تحقیقات تقاضا محور و انجام پژوهش‌های راهبردی زمینه پیشرفت این دانشگاه را فراهم خواهد کرد.
دکتر خواجه گفت: مسئولان دانشگاه باید برنامه توسعه ششم کشور، برنامه پنج‌ساله دانشگاه و برنامه‌های تدوین‌شده بر اساس نقشه جامع علمی کشور را به خوبی مطالعه کنند تا بتوانند از این برنامه‌ها در بخش مدیریتی دانشگاه استفاده کرد.
در ادامه دکتر علیرضا کیاست رئیس پیشین دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خوشبختانه در مدت پنج سال مدیریت در این دانشکده با حمایت روسای وقت دانشگاه توانستیم برنامه‌هایی را که برای توسعه دانشکده علوم تدوین‌شده بود، اجرایی کنیم.
وی افزود: در ابتدای فعالیت در این دانشکده ابتدا از اعضای هیئت‌علمی و کارکنان خواسته شد نظر خود را درباره شیوه مدیریتی در دانشکده اعلام کنند که اکثریت خواستار حفظ و تداوم فضای آرام در این دانشکده بودند.
این عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: یکی از مشکلات دانشکده علوم میزان توقف پرونده‌ها در کمیته منتخب بود که با تشکیل این کمیته در دانشکده تلاش شد زمان توقف پرونده‌ها در این دانشکده کمتر شود.
دکتر کیاست ادامه داد: تبدیل وضعیت 15عضو هیئت‌علمی دانشکده به مرتبه دانشیاری و 11عضو هیئت‌علمی به مرتبه استادی، ایجاد دو تالار بینش و پژوهش در دانشکده و انجام امور عمرانی بخشی از فعالیت‌های انجام‌شده در این دانشکده است.
در ادامه دکتر حسین معتمدی رئیس جدید دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: برنامه‌های این دانشکده در آینده بر دو محور آموزش و ارتقای جایگاه علمی خواهد بود.
وی افزود: با توجه به ظرفیت علمی دانشکده علوم تلاش خواهیم کرد ارتباطی مستمر با سایر دانشگاه‌ها در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی داشته باشیم.
گفتنی است در پایان این آیین با اهدای لوحی از دکتر علیرضا کیاست رئیس پیشین این دانشکده تقدیر و حکم ریاست دانشکده علوم نیز به دکتر حسین معتمدی داده شد.