رئیس دانشگاه شهید باهنر بر بالا بردن رتبه‌بندی یا رنکینگ این دانشگاه تأکید کرد

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۱۲۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۸
دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه بر بالا بردن رتبه‌بندی یا رنکینگ این دانشگاه تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه دکتر طاهر رئیس دا...
دکتر طاهر رئیس  دانشگاه شهید باهنر کرمان در  جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه بر بالا بردن رتبه‌بندی یا رنکینگ این دانشگاه تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر  کرمان با تأکید بر بالا بردن رتبه بندی یا رنکینگ این دانشگاه گفت: وبومتریک یک شاخص است. شاخصی که با استفاده از آن می توان وب سایت  دانشگاه ها، موسسات علمی-آموزشی  وتحقیقاتی و پژوهشی را رتبه بندی کرد.
وی تصریح کرد: در این رنکینگ می توان دانشگاه ها و سایر  مراکز علمی را از نظر میزان فعالیت های  علمی، تولید دانش، به اشتراک گذاری منابع  علمی و توجه به نشر اینترنتی با یکدیگر مقایسه کرد.
دکتر طاهر افزود: باید پنج نکته جهت افرایش رتبه سایت دانشگاه  مدنظر قرار گیرد که عبارتند از: موضوعاتی  علمی با محتوای غنی در سایت قرار گیرد، سایت در موتور های جستجو وضعیت مناسب داشته باشد،چهار شاخص: حجم اطلاعات بر روی  وب، فایل های محتوایی، قابلیت دسترسی و  مقالات ارائه شده و رتبه در گوگل مورد توجه  قرار گیرد، وضعیت یک سایت در موتورهای جستجو مناسب باشد، سایت توسط ربات های جستجو گر آسان‌تر شناخته می‌شود و این نکته مهمی است ووضعیت و تعداد صفحات راهنمایی  شده توسط موتور های جستجو مشخص باشد.
همچنین در این نشست، مسائلی از قبیل ایجاد کمیته رتبه بندی دانشگاه به منظور بررسی راه های ارتقا پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و فضای فیزیکی و نیز بررسی نرخ خوابگاه‌های متأهلی مصوب شد.
گفتنی است این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین سلطانمرادی رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر اسلامی معاون  مالی، اداری و مدیریت منابع، دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر مولایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.