رئیس دانشگاه شهرکرد : برگزاری جام ملی جهان بین و استارتاپ ها بیانگر پیشرو بودن دانشگاه شهرکرد به عنوان یک دانشگاه کارآفرین است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۱ کد : ۱۱۲۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۰
دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد در مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات ملی سرعت پهپادها(جام ملی جهان بین)، برگزاری استارتاپ ها، ایجاد مرکز آپا، ایجاد مرکز شتابدهی و برپایی مسابقاتی از قبیل جام ملی...
دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد در مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات ملی سرعت پهپادها(جام ملی جهان بین)، برگزاری استارتاپ ها، ایجاد مرکز آپا، ایجاد مرکز شتابدهی و برپایی مسابقاتی از قبیل جام ملی جهانبین را بیانگر پیشرو بودن دانشگاه شهرکرد  به عنوان یک  دانشگاه کارآفرین دانست.
   به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،   دکتر شامحمدی  در ادامه افزود: در سیاست کلی  کشور ما که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد، دو چیز همزمان به هم گره می خورد  و مطرح می شوند ،  یکی سیاست های کلی جمعیت و دیگری اقتصاد مقاومتی. وجه مشترک آنها استفاده از نیروی انسانی است که ما در دانشگاه ها،  دانشجویان را به  عنوان  بهترین نیروهای انسانی داریم،این نیروها در دانشگاهها بهترین  سرمایه انسانی برای   استفادهو ایجاد انرژی و تکنولوژی تجدید پذیر هستند و وظیفه ما مدیران  آماده کردن شرایط برای رشد و نمو  این نخبگان و این  نیروها است،  برای اینکه ما فضا و بستر را فراهم کنیم، با افزایش بودجه، توسعه فضاهای رفاهی- آموزشی و ارتقای دانشگاه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی  و فراهم سازی امکانات پژوهشی لازم ، که همه این عوامل روی هم،  آماده کننده بستر برای افزایش خلاقیت در دانشجویان می شود.
       رئیس دانشگاه شهرکرد در بخش دیگری از سخنانش افزود:  زمینه و بستر هوا فضا یکی از جاهایی  است که دانشجویان می توانند رشد کنند، با استعدادی که از دانشجویان در زمینه پهپادها شاهد هستیم، جا برای رشد و پیشرفت زیادی وجود دارد، چراکه دانشجویان مستعد زیادی در دانشگاه داریم و به همین خاطر  دانشگاه مسابقات جام ملی جهان بین را به دانشجویان سپرد واین مسابقات  به طور کامل توسط خود دانشجویان برگزار می شود.
     گفتنی است در این مسابقات 38  تیم متقاضی حضور داشتند که 16 تیم فنی از میان آنها تائید شد و در نهایت 11 تیم در این مسابقات حضور پیدا کردند. تیم های شرکت کننده در این مسابقات از استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، فارس، هرمزگان و ... می باشند که به صورت دانشجویی، دانش آموزی و آزاد شرکت کرده اند، به مدت سه روز  از تاریخ 27 الی 29 مرداد در دانشگاه شهرکرد  با هم رقابت  می کنند و در پایان مسابقات به سه تیم برتر جوایز نقدی اهدا خواهد شد