اولین نشست کارگروه فرهنگ ، علم و فناوری استان کردستان در وزارت علوم برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۹ کد : ۱۱۲۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۲۶
اولین نشست کارگروه فرهنگ ، علم و فناوری استان کردستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  و مسئولان دانشگاه کردستان و در راستای تاکیدات ریاست جمهوری بر موضوع فرهنگ ، علم و فناوری در سفر ای...
 اولین نشست کارگروه فرهنگ ، علم و فناوری استان کردستان در وزارت علوم برگزار شد

 اولین نشست کارگروه فرهنگ ، علم و فناوری استان کردستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  و مسئولان دانشگاه کردستان و در راستای تاکیدات ریاست جمهوری بر موضوع فرهنگ ، علم و فناوری در سفر ایشان به این استان  ،در محل  وزارت علوم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر فرهادی ضمن اشاره به فرهنگ غنی مردم کردستان و همچنین استعدادهای بالای این استان در زمینه دانش و فناوری بر ضرورت برنامه ریزی برای تقویت ، ارتقاء و توسعه هدفمند آموزش عالی در این استان تاکید کرد.
وی افزود : علاوه بر گسترش هدفمند آموزش عالی و ایجاد رشته های مورد نیاز این استان باید تلاش کنیم زمینه ایجاد شرکت های دانش بنیان را در جهت تبدیل دانش به محصول و اشتغال زایی و توسعه این استان فراهم کنیم.
در ادامه این نشست مدیران آموزش عالی و مسئولان دانشگاهی استان کردستان گزارش هایی از وضعیت موجود آموزش و پژوهش در این استان ارائه کرده و در خصوص راهکارهای موجود برای تقویت این بخش ها تبادل نظر کردند.
گفتنی است کارگروه فرهنگ ، علم و فناوری استان کردستان به دستور وزیر علوم  و در راستای تاکیدات ریاست جمهوری بر موضوع فرهنگ ، علم و فناوری در سفر ایشان به این استان در وزارت علوم تشکیل شده است و امروز نخستین جلسه آن برگزارشد .