رئیس دانشگاه سلمان فارسی :دانشگاه در فرایند ساخت جامعه سالم، مترقی، اخلاق مدار و قانون پذیر نقش ویژه و بی بدیل دارد

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۳ کد : ۱۱۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۷
دکتر فرهاد براتی رئیس دانشگاه سلمان فارسی در مراسم رسمی استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشگاه به عنوان نهاد علم و کانون تفکر و اندیشه، در فرایند ساخت جامعه سالم، مترقی، اخلاق مدار و قانون پذیر ...
دکتر فرهاد براتی رئیس دانشگاه سلمان فارسی در مراسم رسمی استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشگاه به عنوان نهاد علم و کانون تفکر و اندیشه، در فرایند ساخت جامعه سالم، مترقی، اخلاق مدار و قانون پذیر نقش ویژه و بی بدیل دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر براتی در مراسم رسمی استقبال از دانشجویان جدیدالورود که با حضور نماینده ولی فقیه ، امام جمعه و فرماندار شهرستان کازرون برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار آزادگان حضرت  ابا عبدالله الحسین اظهار داشت: دانشگاه به عنوان نهاد علم و کانون تفکر و اندیشه، در فرایند ساخت جامعه سالم، مترقی، اخلاق مدار و قانون پذیر نقش ویژه و بی بدیل دارد که ایفای این نقش جز با همکاری و هم آهنگی اجزای مختلف این سیستم امکان پذیر نیست.
دکتربراتی گفت: مثلث استاد ، دانشجو و کارمند تا زمانی که اضلاع شان به هم متصل است و در کنار هم با یک استراتژی خاص و برای هدفی مشترک و والا تلاش و فعالیت دارند امید آفرین و نیرو بخش است اما اگر هر کدام از این اضلاع سه گانه، دچار روزمرگی و بی هدفی شود نتیجه ای جز بی رمقی و ناامیدی در پی نخواهد داشت .
رئیس شورای فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: توصیه من به دانشجویان عزیزی که تازه به جمع خانواده بزرگ دانشگاه پیوسته اند و قرار هست چند سالی را در کنار هم در این محیط مقدس به قصد دانش اندوزی، خودسازی و ساختن آینده ایران عزیز و سرافراز سپری کنیم، این است که دانشگاه همانگونه که از اسمش معلوم است محل دانش اندوزی و علم آموزی است. محل وقت گذرانی و عمر به بی هدفی سپری کردن نیست که اگر این گونه شود خسران بزرگی خواهد بود و اینکه  نگاه غالب در جامعه به دانشگاه و دانشجو یک نگاه خاص همراه با احترام و والا پنداری است .
وی قانون مداری و رعایت اخلاق در محیط دانشگاه را مهم شمرد و گفت: هر محیطی قانون و مقررات خاص خود را دارد شما عزیزان دانشجو باید در گام اول به دنبال آگاهی یافتن از آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوط به زیست و فعالیت در این محیط خاص در حوزه های مختلف آموزش، پژوهش، دانشجویی و فرهنگی باشید .