رئیس دانشگاه رازی : دانشگاه سرمایه کشور است و ما وظیفه داریم به این سرمایه ارزش دهیم

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۴ کد : ۱۱۲۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۷
مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده های علوم پایه، شیمی و ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران دانشکده‌های مربوطه و مدیران ستادی دانشگاه رازی در سالن جلسات حوزه ری...
مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده های علوم پایه، شیمی و ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران دانشکده‌های مربوطه و مدیران ستادی دانشگاه رازی در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  در این مراسم دکتر ابراهیم  اعلمی آل آقا، رئیس دانشگاه رازی، از پذیرش مسئولیت توسط دکتر فهیمه جلالی رئیس  دانشکده شیمی، دکتر کیوان امینی رئیس دانشکده علوم پایه و دکتر مجتبی بیگلری رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی تشکر و از خدمات دکتر رستم مرادیان، دکتر محسن ایراندوست و دکتر وحید سبزیانپور در دوران مسئولیت شان به عنوان روسای دانشکده های علوم، شیمی و ادبیات و علوم انسانی تقدیر کرد.
دکتر اعلمی آل آقا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این دانشگاه در حال رشد است و در حال حاضر بر محور توسعه  حرکت می‌کند و تغییر افراد تاثیری در تغییر برنامه‌های توسعه‌ای دانشگاه ندارد. امیدواریم با حضور روسای جدید این تحولات باعث خیرات بیشتری برای دانشگاه باشد.
وی تاکید کرد: در دانشگاه این توفیق را داریم که در محیطی کار می کنیم که سرمایه کشور است و وظیفه داریم در این محفل به مناسب ترین شکل به موضوع آموزش و سرمایه کشور ارزش دهیم.
دکتر اعلمی آل آقا خاطر نشان کرد: دانشگاه آخرین سنگر آموزشی است که نقش قابل توجهی در  فضای فرهنگی جامعه دارد. در این محیط خدمت به مردم و ارتقای فرهنگ از جمله وظایفی است که ما عهده دار آن هستیم.
وی همچنین با تاکید بر کار علمی با کیفیت اظهار کرد: ما باید در حوزه توسعه کیفی توجه بیشتری داشته باشیم و و روند توسعه  دانشگاه را با همفکری هم با سرعت بیشتری به جلو ببریم .
دکتر اعلمی آل آقا بر جایگاه حرمت علم و عالم در دانشگاه تاکید کرد و گفت: جایگاه دانشگاه جایگاه حرمت به علم و عالم است و ما ضمن توجه به ضوابط و مسئولیت ها باید این جایگاه را حفظ کنیم.
وی در پایان سخنان خود از مسئولان خواست تا به چابک‌سازی سیستم اداری، استفاده از خدمات الکترونیکی در بخش های آموزشی و پژوهشی و همچنین سامانه سپاری همه فعالیت‌های دانشگاه توجه بیشتری داشته باشند. 
گفتنی است در پایان مراسم از زحمات روسای قبلی دانشکده‌ها تقدیر و احکام روسای جدید این دانشکده ها به آنان ابلاغ شد .