رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گزارشی از پیشرفت‌های علمی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه ارائه کرد

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۵ کد : ۱۱۲۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۱۹
دکتر جواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در مراسم پایان سال ۹۴ با اشاره به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی و عمرانی دانشگاه گفت: دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۴ در مسیر توسعه و پیشرفت گام های بلندی برداشت....
دکتر جواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در مراسم پایان سال ۹۴ با اشاره به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی و عمرانی دانشگاه گفت: دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۴ در مسیر توسعه و پیشرفت گام های بلندی برداشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حدادنیا، ارتقای کیفیت و استانداردهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و بهبود تعالی دانشگاه را از سیاست‌های اصلی و اهداف مسئولان و مدیران دانشگاه  حکیم سبزواری عنوان کرد و گفت: دانشگاه حکیم در دو سال اخیر  به دنبال روزآمدسازی فعالیت‌های علمی و پژوهشی، بهبود مستمر روش‌های آموزشی و استانداردسازی امکانات و فضاهای آموزشی بوده است.
وی افزود: در سال ۹۴که به گفته مسئولان وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه از بحرانی‌ترین سال‌های تاریخ آموزش عالی بود  توانستیم در بخش‌های پژوهشی و آموزشی تحولات چشمگیری را در دانشگاه شاهد باشیم.
دکتر حدادنیا ادامه داد: این پیشرفت ها ممکن نبود مگر در سایه تلاش و همت همه مسئولان، مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه که در سایه همدلی و وفاق در جهت اعتلای دانشگاه فعالیت‌های ارزنده ای را رقم زدند.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: در این سال تولیدات علمی و پژوهشی دانشگاه با رشد چشمگیری همراه بود و توانستیم بودجه پژوهش از ۲/۵میلیارد ریال در سال ۹۲را به ۲۵میلیارد ریال در سال ۹۴ برسانیم که رشد چشمگیری محسوب می شود.
وی با اشاره به فعالیت های بسیار خوب حوزه آموزش دانشگاه بیان کرد:سامان دهی و نظم دهی به امور مربوط به این حوزه و و آیین نامه های آموزشی روند بسیار خوبی داشته و امیدواریم این روند در سال ۹۵ به همت مسولان این حوزه شتاب بیشتری داشته باشد.
دکتر حدادنیا در ادامه به درخشش حوزه فرهنگی دانشگاه حکیم در وزارت علوم اشاره کرد و گفت: در بحث فرهنگی در این سال به سمت و سوی کیفی کردن فعالیت ها حرکت کردیم  و این حوزه درخشش خوبی را در سطح کشور داشته است.
وی همچنین حمایت، نظارت و همفکری حوزه دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه  را در کیفی شدن فعالیت های فرهنگی دانشگاه بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت های فرهنگی و قرآنی صورت گرفته توسط دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه  بستری جهت اعتلای فرهنگی این نهاد علمی  ایجاد کرده است.
دکتر حدادنیا  در ادامه ساماندهی به امور دانشجویی از جمله به سامان شدن بحث اسکان دانشجویان در خوابگاه ها، سلف سرویس، مرکز مشاوره و تربیت بدنی را از جمله فعالیت های مهم حوزه ی دانشجویی در سال ۹۴برشمرد .
وی تاکید کرد: فعالیت های قابل تقدیری در طول سال در این حوزه رخ داده اما برآنیم که با همت جدی دست اندرکاران معاونت دانشجویی در سال پیش رو در جهت مدرن شدن و روان‌تر شدن هرچه بیشتر امور دانشجویان گام برداریم.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به نقش پشتیبانی حوزه اداری مالی از تمامی واحدهای دانشگاه گفت: اهتمام و نگاه ویژه پرسنل این بخش که با تلاش فراوان خود به روان‌تر کردن تمامی امور دانشگاه  کمک شایانی کردند قابل ستایش و قدردانی است .
وی افزود:  با شناختی که  از پشتکار، تخصص و کارایی کارکنان این حوزه سراغ داریم امیدواریم در سال ۹۵  این حوزه  با روان تر کردن امور تلاش کنند امکان بهره وری افزایش یابد تا اهداف بلند و جامع دانشگاه  محقق شود.
دکتر حدادنیا همچنین تحول علمی، پژوهشی و آموزشی  دانشکده های دانشگاه را در سال ۹۴مشهود و محسوس دانست و ابراز داشت: فعالیت های علمی، نظم دهی به امور در حوزه های پژوهش، اداری، علمی و برگزاری همایش ها در این سال در دانشکده ها روند خوبی داشته است اما باید تلاش کنیم  این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد و دانشکده ها در مسیر رشد و تعالی حرکت پویای داشته باشند.
وی دعوت از اساتید و سخنرانان بین المللی جهت سخنرانی و برگزاری کارگاه را از جمله مواردی دانست که باید در برنامه های سال آینده دانشکده ها لحاظ شود.
دکتر حدادنیا با اشاره به ارتقای ارتباطات بین المللی دانشگاه در سال ۹۴ اظهار داشت: تفاهم نامه دانشگاه با دو دانشگاه شاخص اروپایی یعنی دانشگاه های تورین و لیون خود نشانی از ارتقای سطح فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه است.
رئیس دانشگاه در خاتمه ضمن تشکر از تمامی مسئولان، کارکنان و پرسنل دانشگاه فرارسیدن نوروز را به همگان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد سال ۹۵ سالی سرشار از امید، نشاط و موفقیت برای خانواده بزرگ دانشگاه حکیم سبزواری باشد.
در ادامه دکتر سید جواد خاتمی مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری در سخنانی با اشاره به درخشش دانشگاه در سال ۹۴ گفت: در سال ۹۴ همه مسئولان و کارکنان دانشگاه دست به دست هم دادند و دانشگاه را سربلند نگاه داشتند و امروز دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از مهم‌ترین و شناخته ترین دانشگاه های منطقه محسوب می شود.
گفتنی است در این مراسم از سرود ویژه دانشگاه رونمایی شد. شعر این سرود را دکتر حسن دلبری عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و از شاعران بنام شهرستان و کشور سروده و آهنگساز آن استاد امیر استیری از هنرمندان بزرگ شهرستان سبزوار در عرصه موسیقی است.