رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) و جمعی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با حضرت آیت الله سبحانی دیدارکرد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶ کد : ۱۱۲۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۴۹
دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) و جمعی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با حضرت آیت ا... سبحانی دیدارکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت ا... سبحانی دراین دیدار با اشاره به...
دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) و جمعی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با حضرت آیت ا... سبحانی دیدارکرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت ا... سبحانی دراین دیدار با اشاره به اینکه علم آموزی درانحصار جنس خاصی نیست، گفت: علم برای همه مفید است چه جنس مرد و چه جنس زن. اما نکته مهم این است که درمورد زنان باید جنس زن را شناخت و مطابق روحیات و نیاز هایش علم را به او عرضه کرد.
وی همچنین موافقت خود با فعالیت دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) و دانشگاه های تک جنسیتی را اعلام کرده و تاکید کرد که تا حد امکان اساتید و کارکنان این مجموعه هم جنس دانشجویان باشند.
آیت ا... سبحانی با بیان اینکه کشورهای غربی نیز به این نتیجه رسیده اند که دانشگاه های عاری از مسائل دوجنسی پیشرفت علمی بیشتری دارند افزود: بدیهی است که هرچند قدرت ایمان انسان زیاد باشد به هرحال حواس شیطانی در درون انسان وجود دارد، لذا تا می شود باید مقدمات این افکار شیطانی را از بین برد.
آیت ا... سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود به رشته های تحصیلی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: رشته های تحصیلی دختران را طوری تنظیم کنید که اولا آنها را مبلّغه بار بیاورد تا بتوانند درجامعه نقش تبلیغی داشته باشند. ثانیا آنها را خانه سالار بار بیاورد تا بتوانند نقش اصلی زن که استحکام نهاد خانواده است را به درستی ایفا کنند.
وی افزود: در دیدار اخیر با رئیس جمهور هم این مطلب را درمیان گذاشتیم که اگر هزاران فرصت شغلی ایجاد کنید اما زنان را به سمت وظیفه اصلی که خانه سالاری است سوق ندهید هم بنیان خانواده های تضعیف می شود و هم مردان نمی توانند ازاین فرصت ها استفاده کنید.
دراین دیدار دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز علاوه بر ارائه گزارشی پیرامون عملکرد و وضعیت دانشگاه تحت مدیریت خود، آینده این دانشگاه درعرصه آموزشی و عمرانی را توصیف کرد.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با بیان این نکته که رشته های تحصیلی برنامه ریزی شده متناسب با نیاز های زنان درجامعه خواهد بود، گفت: رشته هایی همچون علوم قرآنی، کارشناسی مربی گری مهد های قرآنی و رشته هایی از این دست در آینده ای نزدیک به علاقه مندان ارائه خواهد شد.