رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته:طرح های تحقیقاتی باید کاربردی شوند

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۷ کد : ۱۱۲۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۴
<div dir="None">دکترحسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: طرح های تحقیقاتی باید کاربردی شوند.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحبی درمراسمی به مناسبت بزرگداشت روز معلم برگزار گردید</div></div> ...
دکترحسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: طرح های تحقیقاتی باید کاربردی شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحبی درمراسمی به مناسبت بزرگداشت روز معلم برگزار گردید با گرامی داشت روز شهادت فیلسوف و اندیشمند بزرگ انقلاب شهید مرتضی مطهری و روز معلم گفت: کارها و طرح های تحقیقاتی و پژوهشی درکشور ما باید کاربردی باشد و کشور ما از نظر تولید مقاله اشباع شده است لذا باید طرح های پژوهشی به سمت تولید فناوری پیش رود.
وی افزود: دانشگاه باید پاسخگوی صنایع باشد و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته نیز همان گونه که از نامش مشخص است باید در زمینه تولید فناوری و صنعتی شدن طرح ها پیشگام باشد.
دکترمحبی با اشاره به سه خصلت مهم یک استاد برجسته گفت: مدرس خوب باید نظام مند تدریس کرده و دانشجو را به صورت مرحله ای به مقصد علمی خود برساند و با زبانی ساده و شیوا مطالب پیچیده را به دانشجویان انتقال دهد و محقق بودن و به روز بودن در مسائل علمی را همواره رعایت کند.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته توصیه کرد که الگوی علمی و اخلاقی باشند و در قالب کارهای گروهی در جهت کاربردی شدن تحقیقات گام بردارند. همچنین به دانشجویان توصیه کرد که در بالا بردن توان علمی و بار دانش خود تلاش بیشتری داشته باشند.
همچنین دکترفدایی نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته دراین مراسم از فعالیت های انجمن های علمی دانشگاه تقدیر کرد و به دانشجویان و اعضای انجمن های علمی توصیه کرد که به برگزاری کارگاه های خودجوش بپردازند تا برای فعالیت های گروهی آینده نیز آمادگی بیشتری پیدا کنند.
گفتنی است در پایان این مراسم از روسای دانشکده ها و پژوهشکده ها به نمایندگی از اعضای هیئت علمی، دبیران انجمن علمی و دانشجویان برتر رشته های مختلف با اهدای لوح تقدیر شد.