رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع): پژوهشکده ثامن یک شرکت دانش بنیان است

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۵ کد : ۱۱۱۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۲
هیئت رئیسه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ضمن بازدید از پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن با فعالیت های آن مرکز آشنا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ض...
هیئت رئیسه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ضمن بازدید از پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن با فعالیت های آن مرکز آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ضمن اعلام خرسندی از راه اندازی این پژوهشکده، گفت: فعالیت های این پژوهشکده فراتر از یک پژوهشکده است و بایستی آن را در زمره یک شرکت دانش بنیان تلقی کرد که علاوه بر تامین مالی خود نسبت به دغدغه های شهری به صورت مسئله محور می پردازد.
وی افزود: در چرخه ثروت آفرینی، پژوهشکده‌ها دارای جایگاه هستند ولی متاسفانه تاکنون اثربخشی خوبی را شاهد نبوده ایم و انتظارات را آنگونه که باید نتوانسته اند به طور کامل محقق کنند.
دکتر خلیل زاده در خصوص فعالیت های پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن عنوان کرد: آن گونه که گزارش شد این پژوهشکده از پشتوانه علمی استادانی بهره می برد که کمتر پژوهشکده‌ای با این تنوع کاری در کشور شکل گرفته است که روی نیازهای اصلی جامعه تمرکز کرده باشد. لذا خوشحالیم که فعالیت های پژوهشکده ثامن اصولی و تخصصی دنبال می شود. امیدواریم مدل ارائه شده پاسخگوی نیازهای کشور باشد.
وی با اشاره به رویکرد جدید آستان قدس رضوی نیز افزود: با انتصاب تولیت معزز و تغییر رویکرد آستان قدس رضوی، نگاه جدید به مفهوم خدمت باعث شده خادمین تخصصی در حوزه علم و فناوری در مجموعه آستان قدس شکل بگیرد.
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: دانشگاه در نظر دارد فرصت و ظرفیت خدمت دانشمندان و استادان برجسته کشوری را در محضر حضرت رضا علیه السلام در قالب خادمیاران علم و فناوری فراهم آورد. این رویکرد که نوعی تحول در نظام علمی و فناوری آستان قدس رضوی محسوب می شود، مبتنی بر مسائل موجود در حوزه حرم و آستان مقدس رضوی، زمینه خدمت نخبگان علمی و فناوری را فراهم می کند.
در ابتدای جلسه دکتر محروقی رئیس پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن ضمن تشریح شکل گیری و آغاز به کار این پژوهشکده، به استادان گروه های پژوهشی پژوهشکده اشاره کرد و گفت: این پژوهشکده دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که عمده فعالیت های آن در دو بخش پژوهشی و گفتمانی تعریف شده است.
وی افزود: بخش پژوهشی، رویکرد میان رشته ای و نگاه چندساحتی دارد و بخش گفتمانی نیز سعی بر بهره‌گیری از استادان و فعالان عرصه های کاری پژوهشکده در جهت مسائل اصلی شهر و تعامل با مسئولان و گروه های مختلف دارد، لذا شاهد حضور چهره ها و نخبگان کشوری از همه طیف ها در گروه های پژوهشی هستیم.
گفتنی است در حاشیه این بازدید مقرر شد کارگاه هایی ویژه فرمانداران شهرستان های استان و شهرداران مناطق با حضور استادان برجسته حوزه و دانشگاه و با نگاه هویت بخشی و سبک زندگی رضوی به عنوان نخستین فعالیت مشترک بین دو مجموعه برنامه ریزی شود.


( ۱ )