رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) :دشت قزوین به عنوان قطب کشاورزی کشور محسوب می شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۱۱۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۱
دکترنائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: دشت قزوین به عنوان قطب کشاورزی کشور محسوب می شود و تاسیس دانشکده کشاورزی در این دانشگاه قادر است نیازهای این بخش را تامین کند. به گزارش روابط عمو...
دکترنائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: دشت قزوین به عنوان قطب کشاورزی کشور محسوب می شود و تاسیس دانشکده کشاورزی در این دانشگاه قادر است نیازهای این بخش را تامین کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر نائینی در مراسم افتتاح دانشکده کشاورزی این دانشگاه اظهار داشت : یکی از وظایف و رسالت‌های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی تقویت نیروهای متخصص در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی است که تقویت نیروهای متخصص سبب کاهش موانع و مشکلات کشاورزی دراستان قزوین می‌شود.
دکترنائینی گفت: برای بهره مندی از ظرفیت‌های علمی نیروهای متخصص در زمین‌های کشاورزی نیاز به همکاری و حمایت مسئولان دستگاه‌های اجرایی است که دانشگاه امام خمینی(ره) سعی در برقراری ارتباط سازنده با دستگاه‌های اجرایی در استان قزوین را دارد.
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) تصریح کرد: با توجه به اینکه یک درصد از خاک استان قزوین برای کشاورزی مناسب بوده، 4 درصد از محصولات کشاورزی در استان قزوین تولید می‌شود که باید با بهرمندی از ظرفیت‌های علمی نیروهای متخصص تولیدات کشاورزی در استان افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی باید اقدامات خود را درجهت آشنایی و شناخت نیروهای متخصص با محیط‌ های کشاورزی انجام دهند تا سبب افزایش بهره‌وری تولیدات کشاورزی شود.
جاجیوند معاون مرکزتحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی جهاد کشاورزی استان قزوین هم گفت: با داشتن ۱۵ مرکز دانش بنیان آمادگی کامل داریم تا امکانات این مرکز را دراختیار دانشکده کشاورزی قراردهیم تا دانشجویان از آن استفاده کنند.
وی افزود: تامین نیازهای آزمایشگاهی و علمی دانشکده کشاورزی از دیگر مسائلی است که می توانیم درهمکاری های چندجانبه مورد توجه قراردهیم تا دانشکده کشاورزی تقویت شود.
همچنین قاسم علی گروسی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه  بین المللی امام خمینی(ره) گفت: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی درحال حاضر در سه گروه بیوتکنولوژی، تولید و اصلاح نباتات، علوم باغبانی و فضای سبز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کند.
گروسی بیان کرد: درمجموع ۳۵۰ دانشجو دراین دانشکده تحصیل می کنند که قبل از این تحت نظر دانشکده فنی و مهندسی فعالیت می شد اما از امروز به صورت مستقل اداره می شود.
وی اضافه کرد: با این ارتقای جایگاه علمی ضمن ارتباط بیشتر دانشکده با مراکز علمی و دستگاه های اجرایی می توان با توسعه رشته های مورد نیاز به ارتقای علمی در کشاورزی هم کمک کرد.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: در آینده نزدیک آمادگی داریم رشته های علوم باغبانی، تولید فرآورده های محصولات کشاورزی، منابع آبخیزداری و بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و زدایش پسماند را در این دانشکده راه اندازی کنیم.