رئیس دانشگاه بیرجند: حوزه و دانشگاه به کمک هم می توانند مشکلات جامعه را حل کنند

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۱۱۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۵
به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت دکترمحمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه خراسان جنوبی درمحل مدیریت حوزه های علمیه خراسان جنوبی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکت...
به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت دکترمحمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه خراسان جنوبی درمحل مدیریت حوزه های علمیه خراسان جنوبی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند دراین جلسه با پر برکت خواندن جلسات مشترک حوزه و دانشگاه مبارزه با جهل و نادانی و قشری نگری را وظیفه حوزه و دانشگاه دانست و گفت: حوزه و دانشگاه از یک جنس هستند و با کمک یکدیگر می توانند مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را حل کنند.
وی با بیان اینکه نعمت جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است و باید قدردان آن باشیم، افزود: وظیفه ما سنگین است و نه تنها در قبال نسل کنونی بلکه در قبال نسل آینده نیز مسئول هستیم.
دکترخلیلی گفت: در دانشگاه ها پرسشگری فراوان است و جمعیت کثیری از جوانان جامعه ما دانشجو هستند باید شرایط را فراهم کنیم که به مطالبه پرسشگری دانشجویان پاسخ دهیم.
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه هدف ها در حوزه و دانشگاه یکی است و ممکن است درسلیقه ها و منش ها تفاوت وجود داشته باشد، گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی بین حوزه و دانشگاه باعث نزدیک شدن دیدگاه ها به یکدیگر است.
گفتنی است سخنرانی قائم مقام نمایندگی ولی فقیه دراستان و امام جمعه بیرجند، سخنرانی مسئول حوزه های علمیه خراسان جنوبی، ذکر مصیبت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) و هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه با موضوع مطالبات مقام معظم رهبری در راستای وحدت حوزه و دانشگاه و راهکارهای تحقق آن از برنامه های این گردهمایی بود.