رئیس دانشگاه بناب: نهاد رهبری در دانشگاه ها نقطه عطف وحدت حوزه و دانشگاه است

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۱۱۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۵
دکتر مجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بناب با اشاره به نحوه تشکیل نهادهای رهبری در دانشگاه ها، گفت: در قرنی که ما حاضر هستیم شاید این نیاز بیش از پیش...
دکتر مجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بناب با اشاره به نحوه تشکیل نهادهای رهبری در دانشگاه ها، گفت: در قرنی که ما حاضر هستیم شاید این نیاز بیش از پیش احساس می شود که سیانتیسم یا علم گرایی مطلق به هیچ وجه قادر به پاسخگویی به نیازهای بشری نیست و همچنین نمی تواند انسان کامل را به عرصه برساند بر این اساس در سال ۵۷ با نظر بنیانگذار کبیر انقلاب و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهاد رهبری در دانشگاه ها شکل گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی رشد بینش سیاسی در دانشگاه ها، تقویت پیوند حوزه و دانشگاه، حمایت و هدایت همفکری تشکل های دانشجویی، مقابله با عقاید و افکار انحرافی و ایجاد و گسترش فضای معنوی در دانشگاه ها را از اهم وظایف نهادهای رهبری در دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه بناب مفتخر است که در سال ۹۱ با تشکیل این نهاد کسی این مسئولیت را بر عهده گرفت که واقعاً بنیانگذار شاخصی را در این دانشگاه به ارمغان آوردند.
دکتر عباسیان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده را فردی پرانرژی، مخلص و مومن به تمام معنی، توصیف کرد و گفت: وی عاشق ، همراه و همیار دانشجویان و حساس به امورات دانشجو و دانشگاه هستند و مطمئن هستم هر کجا و هرمکانی که باشند باعث خیر و برکت برای آن مجموعه خواهد شد.
وی افزود: همچنین خصوصیاتی که از آقای نقیان مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه بناب، سراغ داریم امیدواریم با شهرت اخلاقی و معنوی که دارند، آن اساسی که در نهاد این دانشگاه پایه ریزی شده است را بیش از پیش به رونق برسانند.
رئیس دانشگاه بناب در خاتمه افزود: امروز که شهرستان بناب به قم آذربایجان و همچنین شهر حوزه و دانشگاه معروف است، امید آن داریم با تلاش دانشگاهیان و نهاد رهبری این هویت را برای همیشه حفظ کرده و به رونق برسانیم.

( ۱ )