رئیس دانشگاه بناب از تاسیس بنیاد حامیان علم و فناوری کشوردر دانشگاه بناب درآینده نزدیک خبرداد

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۹ کد : ۱۱۱۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
دکترمجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب درنخستین گردهمایی ملی بنیاد حامیان علم و فناوری کشور که درمشهد برگزارشد، گفت: بنیاد حامیان علمی و فناوری دانشگاه بناب برای ارتقای کیفی آموزش و پژوهش و جوابگویی نیاز...
دکترمجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب درنخستین گردهمایی ملی بنیاد حامیان علم و فناوری کشور که درمشهد برگزارشد، گفت: بنیاد حامیان علمی و فناوری دانشگاه بناب برای ارتقای کیفی آموزش و پژوهش و جوابگویی نیازهای منطقه به زودی شروع بکارخواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین گردهمایی باحضور دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری،‌ دکترفرجی دانا رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشکده فنی دانشگاه تهران،‌ دکترمحمدحسین امید معاونت اداری و مالی وزارت علوم و روسا و حامیان علم و فناوری دردانشگاه های کشور درجوار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزارشد و مقررشد این همایش به صورت سالیانه درکشور برگزارشود.
همچنین دراین گردهمایی رئیس دانشگاه بناب،‌ به نمایند گی از اعضا ی بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بناب، حاج جواد فشنگی حضورداشت.
درحاشیه این مراسم رئیس دانشگاه بناب با حامیان علم و فناوری سایر دانشگاه ها و مسئولان وزارتی، ازجمله وزیرعلوم، تحقیقان و فناوری دیدارو گفتگو کرد و مقررشد به زودی بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بناب باحضور معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  شروع به کار کند.
دکترعباسیان درادامه گفت: دراین بنیاد فارغ التحصیلان سال های گذشته دانشگاه بناب،‌ اساتید، کارکنان، روشنفکران، دانشگاهیان شهرستان بناب و همچنین معتمدین و خیرین این شهرستان حضور خواهند داشت و دراولین جلسه عمومی بنیاد رای گیری برای تصویب اساس نامه و همچنین تعیین اعضای بنیاد انجام خواهد گرفت.
وی درادامه افزود: هدف اصلی این بنیاد درشهرستان بناب کمک به ارتقای جایگاه دانشگاه بناب وهمچنین تمامی مدارس و مراکز علمی شهرستان بناب ازنظرعلمی است تا این که بتواند جوابگوی نیازهای منطقه و کشورباشد، براین اساس از تمامی همشهریان،‌ معتمدین،‌ ریش سفیدان، فرهنگیان و دانشگاهیان شهرستان بناب تقاضا دارم که نقطه نظرات صائب و ارزشمند خود را برای تاسیس این بنیاد دراختیار مسئولان دانشگاه بناب قرار دهند.
رئیس دانشگاه بناب گفت:‌ این بنیاد یک تشکل کاملاً غیرسیاسی و صرفاً یک بنیاد علمی و غیردولتی می باشد و امید است بزرگان و معتمدین شهرستان بناب  که همچنان در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور یکه تاز هستند. کما فی السابق پیشرو و یکه تاز در بنیاد حامیان علمی و فناوری دانشگاه بناب باشند.