رئیس دانشگاه ایلام بر هم‌افزایی این دانشگاه و پارک‌علم و فناوری استان تاکید کرد

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۹ کد : ۱۱۱۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۱
دکتر محمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام بر هم‌افزایی دانشگاه و پارک‌علم و فناوری استان تاکید کرد و گفت: انتظار امروز جامعه از دانشگاه این است که در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی فعال باشد....
رئیس دانشگاه ایلام بر هم‌افزایی این دانشگاه و پارک‌علم و فناوری استان تاکید کرد
دکتر محمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام بر هم‌افزایی دانشگاه و پارک‌علم و فناوری استان تاکید کرد و گفت: انتظار امروز جامعه از دانشگاه این است که در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی فعال باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی‌اکبری در سومین جلسه شورای مرکز رشد ضمن قدردانی از کارهای انجام‌گرفته در این مرکز اظهار داشت: دانشگاه ایلام بنا به رسالتی که بر عهده دارد به دنبال فرهنگ‌سازی در عرصه‌های مختلف است و نتیجه‌ این فرهنگ‌سازی مطمئناً گره‌گشایی از مشکلات استان و تسریع حرکت استان به سوی توسعه است.
وی با اشاره به جایگاه اصول نوآوری و خلاقیت در مدیریت، خاطرنشان کرد: انتظار امروز جامعه از دانشگاه این است که در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی فعال باشد و اعضای هیئت‌علمی باید در این زمینه به خوبی به وظایف خود عمل کنند.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: از مرکز رشد دانشگاه ایلام و پارک علم و فناوری استان انتظار می‌رود از فضای ایجادشده استفاده کنند و با توجه به ظرفیت‌‌های موجود به خوبی در این زمینه ورود کنند.
دکترعلی‌اکبری بر توجه به تدوین آیین‌نامه‌ها در قالب اصول وزارت علوم تأکید و با اشاره به سفر اخیر مشاور ارشد صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: معاونت پژوهشی، رئیس پارک علم و فناوری و مدیر مرکز رشد در یک فعالیت مشترک پیگیر نتایج آن باشند و هدف فعالیت کارگزاری باید هم‌افزایی و جلوگیری از دوباره‌کاری و صرف هزینه و سوء استفاده از خلاهای موجود باشد.
وی در خاتمه با تأکید بر هم‌افزایی دانشگاه و پارک علم و فناوری برای توسعه‌ استان، به برگزاری جشنواره ایده‌های ثروت ساز در تیرماه اشاره کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این جشنواره بتواند به تحقق اهداف مشترک کمک کند.