رئیس دانشگاه ایلام بر نقش دانشگاهیان در تحقق شعار سال تأکید کرد

۱۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۸ کد : ۱۱۱۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۵
دکتر محمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام در مراسم آغازین روز کاری سال 1395 که با حضور اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد بر نقش دانشگاهیان در تحقق شعار سال...
رئیس دانشگاه ایلام بر نقش دانشگاهیان در تحقق شعار سال تأکید کرد
دکتر محمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام در مراسم آغازین روز کاری سال 1395 که با حضور اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد بر نقش دانشگاهیان در تحقق شعار سال تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر علی‌اکبری، ضمن تبریک آغاز سال جدید به همکاران اظهار داشت : آغاز سال 95 با پیام مقام معظم رهبری و با تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی و اقدامات عملی برای تحقق اقتصادی پایدار و مبتنی بر مزیت‌های داخلی و توان ملی همراه بود و این بایددر سرلوحه کار دولت و دانشگاهیان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه در آغاز سال جاری تاکید رئیس جمهور بر ایجاد امید برای تحقق این رویداد مبارک و نتیجه برجام و انشااله برجام‌های اقتصادی و فرهنگی و نهایتا برجام اخلاقی همراه بود افزود: اگر در مسیر برجام اخلاقی باشیم سایر مشکلات مان مرتفع خواهد شد.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به دیگر مناسبت‌های آغازین روزهای سال جدید، ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن، ضمن تبریک به بانوان همکارمان در دانشگاه ایلام اظهار امیدواری کرد از توان این عزیزان در دانشگاه بیشتر استفاده شود.
وی با بیان اینکه دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی از دیگر مناسبت‌های آغاز سال است، تصریح کرد: در این روز مردم بزرگ ایران اسلامی با رای خود به جمهوری اسلامی بر آن مهر تایید زدند و خواهان جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر بودند.
دکتر علی اکبری ادامه داد: سال گذشته باوجود مشکلات و تنگناهای مالی از نظر وضعیت اعتباری و اقتصادی، سال خوبی برای دانشگاه ایلام بود و توانستیم خارج از بودجه دانشگاه اعتباری را جذب کنیم که در حقیقت تمرینی برای اقتصاد مقاومتی بود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تلاش شد که احترام متقابل و حرکت مبتنی بر برنامه نهادینه شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز همان رویه ادامه خواهد داشت که امیدواریم سال 95 سال تحولات بزرگ برای دانشگاه باشد چرا که در این راستا 20 هزار متر مربع از فضاهای فیزیکی در دست ساخت دانشگاه به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس دانشگاه ایلام افزود: باید دانشگاه را در اداره حرفه‌ای به شاخص‌ها نزدیک کنیم و نمی‌توانیم به وضع موجود قانع باشیم و نباید فراموش کرد که مدیران دانشگاه باید در سال جاری مدیران یاد گیرنده باشند.
وی در خاتمه با بیان اینکه در طول چند سال گذشته به اندازه دانشگاه‌های هم ترازمان رشد نکرده‌ایم گفت: ما باید در میان دانشگاه‌های هم سن و سال‌مان جا نمانیم که این مهم نیازمند حرکت با برنامه است.
گفتنی است غبار روبی و نثار گل به مزار شهدای گمنام دانشگاه ایلام از دیگر برنامه های این مراسم بود.