رئیس دانشگاه ارومیه: 64 در صد دانشجویان دانشگاه ارومیه بومی هستند

۲۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۰ کد : ۱۱۱۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۷
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه گفت: از مجموع دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ارومیه در سال تحصیلی جدید ، 64 درصد بومی و 36 درصد غیربومی هستند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر حب نقی با ...
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه گفت: از مجموع دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ارومیه در سال تحصیلی جدید ، 64 درصد بومی و 36 درصد غیربومی هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر حب نقی با اشاره به هرم علمی دانشگاه ارومیه اظهار داشت : در این دانشگاه نسبت استاد به دانشجو یک به 37 است که نسبت مناسبی نیست و در نظر داریم آن را به یک به 20 برسانیم .
رئیس دانشگاه ارومیه تصریح کرد: با وجود محدودیت بودجه و رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ارومیه تلاش خود را برای رسیدن به نسبت قابل قبول بین تعداد دانشجو و استاد در حد توان انجام می‌دهیم تا وضعیت مطلوبی حاصل شود
وی افزود:در حال حاضر 437 نفر عضو هیات علمی در دانشگاه ارومیه تدریس می کنند که شامل 36 استاد ، 90 دانشیار، 261 استادیار، 50 مربی و یک نفر مربی آموزشیار است.
دکترحب نقی در ادامه گفت: دانشگاه ارومیه هم اکنون 16 هزار و سیصد دانشجو  دارد که 11 هزار و 375 نفر در مقطع کارشناسی، 3 هزار و 817 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 808 نفر نیز در مقطع دکتری مشغول تحصیل هستند و همچنین 300 دانشجوی کاردانی در مراکز میاندوآب و خوی تحصیل می کنند.