رئیس دانشگاه ارومیه در برنامه زنده تلویزیونی عملکرد بخش های مختلف این دانشگاه را تشریح کرد

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۱ کد : ۱۱۱۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۰
دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه با حضور دربرنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای استان آذربایجان غربی به تشریح دستاوردها و برنامه های آتی دانشگاه ارومیه پرداخت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در...
دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه با حضور دربرنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای استان آذربایجان غربی  به تشریح دستاوردها و برنامه های آتی دانشگاه ارومیه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این برنامه دکترحب نقی گفت: باید دردانشگاه ها علاوه بر کمیت به کیفیت نیز بها دهیم به گونه ای که هر دانشجویی که در دانشگاه تعلیم و تربیت می یابد زمانی که از این مجموعه تحصیلی فارغ التحصیل می شود بتواند سریع و به آسانی وارد بازار کار شده و تولید و اشتغال زایی کند و در واقع چشم انداز دانشجویان دانشگاه را دو امر مهم بدانیم ، خوب درس خواندن و خوب تولید کردن و ما در دانشگاه ارومیه سعی داریم این دو مسئله را به منصه ظهور برسانیم.
وی افزود: ما به دنبال ایفای نقش خود در ایجاد اقتصاد مقاومتی هستیم اقتصادی که مبتنی بر علم است علمی که منجر به ثروت شود، علمی که برای علم نباشد بلکه برای تولید ثروت و تولید اشتغال باشد.
دکترحب نقی تصریح کرد: اکنون دانشگاه ارومیه در سه بخش دولتی، نیمه حضوری و پردیس دانشگاهی، پذیرش دانشجو دارد اما ما از نسبت استاد به دانشجو رضایت نداریم و در تلاش هستیم این نسبت را که یک به 37 است به یک به زیر بیست، برسانیم و هر چقدر این نسبت کوچکتر شود کیفیت تحصیلی بالاتر می رود.
 وی درادامه افزود: دانشگاه ارومیه به جدّ به بررسی مشکلات و مسائل دریاچه ارومیه روی آورده و  بسیاری از اعضای ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه از اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه هستند که امیدواریم فعالیت این ستاد نتایج مثبت و پرثمری داشته باشد.
دکترحب نقی با بیان اینکه رشد معنویت درمیان قشر جوان در دانشگاه ها خیلی زیاد و چشمگیر می تواند باشد، گفت: دانشجویان از جمله اقشار جامعه هستند که با سرشت پاکی که دارند بهترین پتانسیل برای رشد و تربیت مذهبی را دارا می باشند و مسئولین دانشگاه ارومیه با درک این مسئله، نهایت تلاش خود را در تاکید و بالفعل کردن این پتانسیل می کنند.
وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی و مذهبی در دانشگاه ارومیه بیشتر از آنچه گزارش می دهند انجام می شود و اصولاَ در کشور ایران که حکومت آن بر پایه فرهنگ و ایدئولوژی دینی بنا شده است باید فعالیت های فرهنگی و دینی یکی از دغدغه های اصلی مسئولان باشد.
رئیس دانشگاه ارومیه در همین راستا افزود: اکنون در کلیه خوابگاه ها و مسجدهای دانشگاه ارومیه نماز جماعت برگزار می شود و تعداد تقریبی حضور دانشجویان در نماز جماعات به صورت روزانه 1000 نفر است .
رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه گفت : برگزاری مراسم اعتکاف همزمان با سراسر کشور، کارگاه های آموزشی- فرهنگی، جشنواره های مختلف و مراسمات و مسابقات به جهت مناسبت های ملی و دینی ، انتشار نشریات، حمایت از ایجاد کانون ها و تشکل های دانشجویی، نمایشگاه ها از دیگر موارد مرتبط با مسائل فرهنگی و معرفتی می باشند.
دکترحب نقی همچنین از فعالیت های مدیریت قبلی دانشگاه ارومیه سپاسگزاری کرد و گفت: دکتر صدقی با توسعه فضای فیزیکی دانشگاه و طرح تجمیع دانشکده ها در پردیس نازلو، رونق خاصی به این پردیس بخشیده است همچنین ما در ادامه روند رشد دانشگاه، از حمایت های استاندار که تاکنون سه بار در دانشگاه حضور یافته اند و شهردار که مقرر شده پردیس شهر را با همکاری این سازمان به پارک موزه تبدیل کنیم تقدیر و تشکر می کنیم.
رئیس دانشگاه ارومیه در پایان سخنان خود خطاب به خیرین استان آذربایجان غربی اظهار داشت : در استان های دیگر خیّر فعال دربخش دانشگاهی زیاد داریم اما دراستان ما این تعداد افراد کم است شاید قصور و کوتاهی از ما بوده که با این افراد زیاد آشنا نشده ایم و به دور یک هدف و حلقه جمع نشده ایم، اما من دراینجا ازهمه خیرین عزیز دعوت می کنم اگر از دستشان بر می آید اقدام به ساخت خوابگاه کنند که از باقیات و صالحات است این همه بر مسئله ازدواج تاکید می کنیم احداث خوابگاه متاهلی توسط خیرین قدمی مثبت و خدایی برای جوانان این استان هست و ما از این امر، استقبال می کنیم.